یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان:

۴۶ درصد حجم مخزن سد اکباتان همدان خالی است

سد اکباتان همدان

همدان - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان بابیان اینکه ۴۶ درصد حجم کل مخزن سد اکباتان همدان خالی است، گفت: بارندگی‌های استان همدان نسبت به میانگین بلند مدت ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین ، منصور ستوده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان بعد ظهر شنبه در جمع کارشناسان وخبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته ۹۸ میلی متر بارش و در میانگین بلند مدت ۵۷ میلیمتر بارش در استان همدان ثبت شده که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت ۱۵ درصد افزایش دارد.

ستوده میزان حجم ذخیره مخزن سد اکباتان را ۱۸.۲ میلیون متر مکعب ذکر کرد و افزود: در حال حاضر ۴۶ درصد حجم کل مخزن سد اکباتان همدان خالی است.

وی با اشاره به تشکیل جلسات متعدد برای مسدود کردن چاه های غیرمجاز، جلوگیری از اضافه برداشت چاه های مجاز، نصب و راه اندازی کنتورهای هوشمند آب و برق بر روی چاه ها، تشکیل و راه اندازی گروه های گشت و بازرسی و توقیف دستگاه های حفاری غیرمجاز و طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی گفت: امسال تعداد ۴۰۷ حلقه چاه غیرمجاز دارای حکم قضایی با حجم آب صرفه جویی شده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب و عمق انسداد ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر پر و مسدود شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با یاداوری اینکه از سال ۹۳ تاکنون تعداد ۳ هزار و ۸۷۲ حلقه چاه غیرمجاز با حجم آب صرفه جویی شده ۲۶۹ میلیون مترمکعب و عمق انسداد ۱۳۴ هزار متر در استان همدان مسدود شده است، گفت: ۴ هزار و ۵۹۸ دستگاه کنتور هوشمند آب و برق نیز بر روی چاه های مجاز نصب شده است.

ستوده گفت: در زمینه اصلاح و تعدیل پروانه های کشاورزی نیز تاکنون تعداد ۵۳۱ پروانه اصلاح و تعدیل شده که صرفه جویی حدود ۲۳ میلیون متر مکعبی در منابع آب زیرزمینی را به همراه داشته است.

وی گفت: تعهد استان همدان برای نصب کنتور نسبت به برنامه راهبردی در سال ۹۸ تعداد ۵۵۰ دستگاه بوده که ۳۵۲ دستگاه نصب شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.