پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳

دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان خراسان رضوی راه‌اندازی شد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان راه اندازی و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد صادق براتی ظهر امروز در همایش تقدیر از خادمان اربعین حسینی اظهار داشت: امسال با همراهی خادمان اربعین کمترین مشکل را به نسبت سال‌های گذشته در زمینه ورود و خروج زائرین، مرزها و ترانزیت داشتیم.

وی گفت: دبیرخانه دائمی ستاد اربعین استان با مشارکت اعضاء راه‌اندازی شده و سعی داریم در همین ابتدا آسیب شناسی مراسم اربعین امسال را انجام داده و سپس برای برگزاری هرچه مطلوب تر مراسم اربعین سال آینده، از هم اکنون اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهیم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی افزود: سهمیه‌ای که در سال جاری برای مواکب اربعین استان در نظر گرفته شد، ۵۸ موکب بود که با تلاش‌های خادمان حسینی و استقبال بی نظیر عاشقان سیدالشهدا (ع) این عدد به ۸۷ مورد رسید.

وی بیان کرد: ۳ میلیون و هفتصد هزار زائر از سراسر کشور جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی به کشور عراق اعزام شدند که از این تعداد حدود ۲۰۰ هزار نفر زائران غیر ایرانی بودند که از مرزهای خراسان رضوی و سیستان بلوچستان عازم کشور عراق شدند.

براتی با اشاره به برگزاری ۸ جلسه ستاد اربعین در سال جاری ابراز کرد: در این جلسات حدود ۷۶ مصوبه داشتیم که با همراهی و تلاش ارکان حاکمیت و خادمان حسینی این مصوبات به طور کامل اجرایی شد.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار مناسب مواکب در امر خدمت رسانی به مردم تاکید کرد: تقاضا داریم این ظرفیت‌ها در زمان بروز بلایای طبیعی از قبیل سیل و یا زلزله برای خدمت رسانی به کار گرفته شود تا بتوانیم در تمامی حوزه‌ها حضوری فعال داشته باشیم.

در پایان این مراسم از مسئولین مواکب و خادمان مراسم اربعین حسینی تقدیر شد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.