شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

معاون باغبانی جهادکشاورزی خبر داد:

رایزنی برای صادرات پیاز خراسان شمالی به هندوستان

قیمت پیاز

خراسان شمالی- معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از رایزنی برای صادرات پیاز این استان به کشور هندوستان خبر داد.

محمد عفتی در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین، اظهار داشت: در رابطه با صادرات پیاز به هندوستان تفاهم‌نامه‌هایی با آستان قدس داشتیم تا بتوانیم محصول پیاز را برای این کشور صادر کنیم.

وی افزود: متأسفانه در حال حاضر مشکلی که وجود دارد این است که ۸۵ درصد تولید استان پیاز زرگان است و این پیاز به دلیل اینکه تند نیست، با ذائقه مردم هندوستان همخوانی ندارد.

وی به کشت پیاز قرمز در سال‌های قبل در استان اشاره کرد و گفت:  پیاز زرد تولید و ماندگاری بیشتری دارد و کشاورزان استان به کشت این محصول روی می‌آورند.

عفتی ۱۲ درصد پیاز استان را سفید و حدود ۴ درصد آن را قرمز عنوان کرد و اظهار داشت: برای سال آینده درصدد هستیم ۵ هزار هکتار کشت پیاز قرمز را در استان داشته باشیم.

عفتی با بیان اینکه باید انباشت تولیدات استان را به خارج از کشور صادر کنیم گفت: غالب محصولات صادراتی استان سیب‌زمینی، پیاز و سیب‌درختی است.

وی افزود: در اکثر استان‌های کشور امسال به دلیل بارش‌های فراوان نسبت به سال گذشته با وضعیت کشاورزی خوبی مواجه هستیم و انباشت محصول را درکل کشور داریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.