جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

درخواست۴۲ هزار نفر دراستان خراسان رضوی جهت شرکت در آزمون ارزیابی وسع/پرداخت ۵۴۰ میلیاردتومان مطالبات موسسات درمانی استان در۶ماهه نخست امسال

بیمه سلامت

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت : تاکنون ۴۲ هزار نفر در این استان در آزمون ارزیابی وسع که با مسئولیت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی انجام شده است شرکت کرده اند.

به گزارش قدس آنلاین دکتر سیدمرتضی وجدان افزود:  متقاضیان دریافت دفترچه بیمه سلامت از طریق آزمون ارزیابی وسع که وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت  آن را برعهده دارد دهک بندی شده اند و به تناسب آن مبلغ سرانه حق بیمه خود را پرداخت خواهندکرد.
وی افزود : آزمون ارزیابی  وسع برای افرادی است که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بوده اند که براساس نتایج این آزمون افرادی که در دهک های بین ۱تا ۳ قراردارند به صورت کاملا رایگان و افرادی که در دهک ۴ هستند با ۵۰ درصد تخفیف   بیمه خواهند شد و دهک های بالاتر بایستی حق بیمه خود را بصورت کامل پرداخت نمایند .
وی تاکید کرد: بعد از پایان مهلت آزمون ارزیابی وسع که از آبان ماه سالجاری آغاز شده و ۶ ماه ادامه خواهد داشت افراد فاقد پوشش بیمه ای باید تمام حق بیمه را که مبلغ ۵۸۰ هزار تومان برای هر نفراست  (بارعایت شرط خانوار) برای یک سال پرداخت کنند.
وی تاکید کرد:   مسئولیت نتایج حاصله از آزمون  ارزیابی وسع و اعلام دهک ها بر عهده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بوده و معترضین می توانند برای ثبت اعتراض خود در سامانه ی مربوطه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت مراجعه نمایند تا در یک بازه زمانی یکماهه اعتراض آنها مورد بازنگری قرار گیرد.
دکتر وجدان دربخش دیگری از مطالب خود با اشاره به سیاست امسال سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر پرداخت منظم مطالبات به موسسات درمانی طرف قرارداد افزود: در شش ماه اول سال جاری اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی بالغ بر ۵۴۰ میلیارد تومان در سطح استان مطالبات موسسات طرف قرارداد خود را پرداخت نموده است .
وی گفت: این موسسات درمانی  در بخش های دولتی،دانشگاهی و خصوصی بوده اند و اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی در سال۹۸ در پرداخت مطالبات موسسات طرف قرارداد به روز بوده است.
در ادامه این جلسه دکتر وجدان افزود : اخیرا سوء استفاده هایی با عنوان بیمه سلامت در قالب ارائه خدمات تکمیلی مطرح شده است.این شرکتهابابرقراری تماس تلفنی با بیمه شدگان و درخواست مطالبه ی وجه و ارائه خدمات بیمه ای در قبال آن به بیمه شدگان ، وعده های کذب می دهند.
وی ادامه داد: این سوءاستفاده گران بیمه شدگان را تهدید میکنند که در صورت عدم همراهی با خواسته هایشان دفترچه  بیمه شدگان را ابطال مینمایند که این ادعاها واقعی نبوده و بدینوسیله اعلام و تاکید می شود که این شرکتها هیچ گونه ارتباطی با سازمان بیمه سلامت ایران ندارند .
وی در پایان به چهار  طرح  الکترونیکی سازمان بیمه سلامت ایران نیز اشاره کرد و گفت: نسخه نویسی الکترونیکی، رسیدگی الکترونیکی به  اسناد بستری، استقرارنظام  ارجاع الکترونیک و استحقاق سنجی ۴طرح  سازمان بیمه سلامت ایران در سالجاری است که باهدف ایجاد سازمان الکترونیک و در  جهت حذف همپوشانی های بیمه ای،صرفه جویی در مصرف کاغذ،مدیریت بهینه ی منابع و اعتبارات حوزه سلامت کشور و درنهایت افزایش سطح رضایتمندی بیمه شدگان اجرایی شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.