چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

امارات عید «حنوکا» را به رژیم صهیونیستی تبریک گفت

نتان

سفارتخانه‌های امارات عربی متحده در راستای عادی‌سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی عید «حنوکا» را به مقامات این رژیم تبریک گفتند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه اعلام کرد که از امارات عربی متحده به مناسبت فرارسیدن عید «حنوکا» پیام تبریک دریافت کرده است؛ این در حالی است که ابوظبی و تل‌آویو از هیچ رابطه دیپلماتیک آشکاری با یکدیگر برخوردار نیستند.

«یوآل روتم»، مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتر خود نوشت: «از میان بسیاری از تبریک‌های زیبایی که به مناسبت عید حنوکا دریافت کردیم، خوشحال و مفتخریم که از سفارت‌خانه‌های امارات در جهان هم تبریک دریافت کردیم».

وی افزود: «ما این پیام‌های گرم را ارج می‌نهیم و امیدواریم که روابط بین اسرائیل و امارات عربی متحده در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد بیشتری باشد».

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، «عبدالله بن زاید»، وزیر امور خارجه امارات عربی روز شنبه در حساب کاربری‌اش در توییتر، مطلبی منتشر کرده که تأیید می‌کند که برخی دولت‌های عربی حاشیه خلیج فارس در حال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

مطلبی که بن زاید منتشر کرده، یادداشتی است که تحت عنوان «یک ائتلاف عرب-اسرائیلی در حال شکل‌گیری در خاورمیانه است»، در پایگاه «اسپکتیتور» منتشر شده است.

این اقدام بن زاید، که تأیید بهبود روابط اعراب با رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید، با استقبال «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روبه‌رو شده است. 

نتانیاهو در این مورد گفته است: «زمان آن فرا رسیده است که عادی‌سازی روابط [بین اسرائیل و کشورهای عربی] و صلح محقق شود».

طی یک سال گذشته مقام‌ها و شخصیت‌های سیاسی، علمی و ورزشی رژیم صهیونیستی برای مناسبت‌های مختلفی به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله امارات، بحرین و عمان رفته‌اند که آخرین آن مشارکت هیأت‌های صهیونیستی در نشست اقتصادی منامه بحرین و نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی امارات بود.

«یدیعوت آحارونوت» اخیراً نوشته است که امارات به آن دسته از اتباع رژیم صهیونیستی که قصد حضور در نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰» را دارند، اجازه می‌دهد با گذرنامه اسرائیلی به این کشور سفر کنند.

«حنوکا» یکی از اعیاد یهودی است که زمان آن در تقویم میلادی حدودا ما بین هفته آخر ماه نوامبر و هفته آخر ماه دسامبر و مدت آن هشت روز است. این عید که البته از اعیاد بزرگ قلمداد نمی‌شود، تقریبا با ایام کریسمس همزمان است. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.