چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی:

۹۹ درصد دستگاه‌های استان به شبکه دولت متصل هستند

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: استانداری خراسان رضوی از سال ۹۶ در تمامی امور در بحث دولت الکترونیک و شبکه بزرگ دولت در کشور رتبه اول را داراست و به صورت دقیق ۹۹.۸ دهم درصد دستگاه‌ها به شبکه دولت متصل هستند.

به گزارش قدس آنلاین، محمد صادق براتی در حاشیه افتتاحیه نهمین دوره نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند همزمان با بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد در خصوص ارزیابی خود از این نمایشگاه اظهار کرد: خوشبختانه خراسان رضوی در بحث دولت الکترونیک و شبکه دولت حرف اول در کشور را می‌زند و در زمینه شهر هوشمند نیز یکی از مصوبات اصلی کارگروه ملی زیارت این است که سه شهر مذهبی کشور یعنی شیراز، مشهد و قم جزو شهرهای الکترونیک باشد که در این زمینه مشهد مقدس از همه شهرها جلوتر است.

وی افزود: طبیعتا بحث شهر هوشمند دارای چند آیتم است که باید همگانی شود اولا اپراتورهای ارتباطی در ایجاد و تولید نرم‌افزار و ابزارهای الکترونیکی باید پیش قدم شوند، دوم اینکه رسانه‌ها باید در فرهنگ‌سازی و ایجاد اعتماد میان مردم برای استفاده از این نرم‌افزارها پیشرو باشند که خوشبختانه این اقدامات انجام شده است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: استانداری خراسان رضوی از سال ۹۶ در تمامی امور در بحث دولت الکترونیک و شبکه بزرگ دولت در کشور رتبه اول را داراست و به صورت دقیق ۹۹.۸ دهم درصد دستگاه‌ها به شبکه دولت متصل هستند و تنها دو دهم دستگاه‌ها فاقد ارتباط هستند در صورتی که هیچ یک از استان‌های دیگر از چنین شرایطی برخوردار نیستند.

براتی خاطرنشان کرد: در بحث زائرین نیز نرم‌افزارهای زیادی از جمله «مشهد من» برای سهولت دسترسی زائران تهیه شده که باید برای استفاده از آن فرهنگ‌سازی صورت بگیرد و در صورت استفاده زائران، در بحث حمل‌ونقل، ترافیک، پرداخت‌ها و استفاده از کارت‌های الکترونیک کارهای آنان آسان‌تر انجام می‌شود.

وی در خصوص وضعیت اعتبارات بودجه کارگروه ملی زیارت در ردیف بودجه سال ۹۹  گفت: قرار نیست اعتباری جایگزین این بودجه شود و به احتمال قوی در حال پیگیری هستیم تا بودجه کارگروه ملی زیارت مانند سنوات گذشته ردیف آن در بودجه ۹۹ احیا شود.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.