دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی:

باید دشمن شناسی در سیستم آموزشی برجسته شود /آمریکایی ها اذعان دارند بعد از چهاردهه قدرت ایران چند برابر شده است

اطلاعات

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی گفت: باید دشمن شناسی در سیستم آموزشی کشور برجسته شود.

به گزارش قدس آنلاین، مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: شما به عنوان مربیان جامعه در آموزش و پرورش، حساس ترین رسالت ها را برعهده دارید. ممکن است عده ای قدر کار شما را بشناسند و افرادی هم ممکن است قدر شما را نشناسند اما این چیزی از حساسیت و ارزش کار شما نمی کاهد.
مشاور وزیر و مدیرکل اداره اطلاعات خراسان رضوی با اشاره به نقش فرهنگیان در رشد آحاد جامعه اظهار کرد: اگر می خواهیم فردای روشن جامعه را ببینیم باید ببینید که امروز چه چیزی را به جامعه آموزش می دهید امروز شما، فردای جامعه را بنا می کنید، اگر در وضعیت کنونی درگیر مشکلات تربیتی هستیم به این دلیل است که در گذشته خوب کار نکردیم.
وی گفت: فرهنگیان باید دانش و بینش دانش آموزان را ارتقا بدهند اینکه مدرک بدهیم ولی دانش و بینش آنها را تقویت نکنیم کار درستی نیست. باید معنویت و روح  توحیدی را در دانش آموزان افزایش دهید و روح برادری و پایبندی  به منافع ملی و استقلال طلبی را تقویت کنید. همچنین دشمن شناسی از جمله مسائلی است که در سیستم آموزشی باید برجسته شود.
مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ارتقای روزافزون جایگاه جمهوری اسلامی در معادلات جهانی و منطقه ای گفت: وزارت دفاع آمریکا در گزارش راهبردی اول سال ۲۰۲۰ خود ۵ محور را درباره ایران تصریح می کند؛ در این گزارش قید شده که ایران در معادلات خاورمیانه به دنبال نظم نوینی با محوریت خود است و تلاش می کند متحدان خود را هم حفاظت کند. همچنین ایران ضمن تلاش برای کاهش نفوذ آمریکا در منطقه به دنبال از بین بردن گروه های افراطی و تروریستی است و موازی با آن برای دستاوردهای علمی خود نیز تلاش می کنند. 
مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی اظهار کرد: آمریکایی ها معتقدند بعد از چهاردهه از عمر انقلاب به هر دوره که نگاه می کنیم ایران قدرتش چندین برابر افزایش پیدا کرده است، در حالی که دهه های اول انقلاب اسلامی، ایرانی ها تلاش می کردند فقط خودشان را حفظ کنند، امروزه قرار است در منطقه نظم ایجاد کنند.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات داخلی که ناشی از سه عامل تحریم، فساد و سوء مدیریت است، تاکید کرد : مشکل  تحریم ها را با صبر می شود حل کرد، ولی فساد و سوء مدیریت را نمی توان با صبر حل کرد بلکه راهکار دیگری می طلبد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.