یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

کروناویروسِ جدید، ۹ روز روی سطوح آلوده باقی می‌ماند/ کرونا رکورد مرگ و میر سارس را شکست

کرونا

مطالعات جدید آزمایشگاهی نشان می‌دهد که امکان انتقال کرونا ویروس جدید از سطح آلوده تا مدت ۹ روز وجود دارد.

قدس آنلاین: تاکنون شمار تلفات کرونا ویروس و عمدتا در چین به دست‌کم ۸۱۳ تن رسیده که رکورد کشتار  اپیدمی سارس در سال ۲۰۰۳ در چین و ۲۴ کشور جهان را با ۷۴۳ مورد مرگ شکسته است.

متخصصان هشدار دادند که کروناویروس جدید می‌تواند تا مدت ۹ روز روی سطوح باقی مانده و فرد را در معرض آلودگی قرار دهد. به طور متوسط این کروناویروس بین چهار تا پنج روز روی سطوح زنده می‌ماند.

متخصصان آلمانی بر اساس مطالعات آزمایشگاهی خود اظهار داشتند: دمای پایین و میزان رطوبت بالا می‌تواند طول دوره حیات کروناویروس را طولانی‌تر سازد.

آنان در آزمایشات خود به ارزیابی نتایج مطالعاتی پرداختند که بر پاتوژن‌های سارس و سندرم تنفسی خاورمیانه تمرکز داشته‌اند هرچند تاکید دارند که نتایج بدست آمده می‌تواند در مورد کروناویروس جدید نیز صحت داشته باشد.

متخصصان با تاکید بر اینکه کروناویروس‌های متفاوتی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و نتایج آن‌ها مشابه بوده است، اظهار داشتند: از آنجایی که روش درمانیِ خاصی برای کرونا ویروس وجود ندارد، "پیشگیری" برای ریشه‌کن کردن و مهارِ کرونا ویروس جدید حائز اهمیت است.

این ویروس می‌تواند از طریق دست‌ها و سطوحی که مکررا در تماس با دست هستند، منتقل شود.

به گزارش ان‌دی تی‌وی، همچنین بررسی‌هایی که روی محلول‌های ضدعفونی کننده مختلف انجام گرفته نشان می‌دهد موادی که دارای ترکیب‌های اتانول و هیدروژن پراکسید هستند در برابر کروناویروس‌ها موثرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.