دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

اخبار زلزله آذربایجان غربی| روند امدادرسانی سرعت گرفت / خوی ۶۰ بار لرزید + تصاویر

زلزله خوی

زمین لرزه آذربایجان غربی در روز گذشته بیش از ۶۰ بار در نقاط مختلف این استان احساس شده و مسئولان همچنان درحال ارایه خدمات به آسیب‌دیدگان هستند تا هرچه سریعتر زندگی به شرایط عادی بازگردد.

قدس آنلاین؛ زلزله دیروز آذربایجان غربی بیش از ۶۰ بار مناطق شهرستان خوی را لرزانده است و از همان دقایق اولیه خدمات رسانی و کمک به حال زلزله زدگان آغاز شده است.

روند امدادرسانی سرعت گرفت

محمدمهدی شهریاری همچنین از انبار اقلام امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان خوی بازدید کرد و در این بازدید بر روند سرعت بخشی به زلزله زدگان تاکید شد.

به گفته مقام عالی استان مشکلی از بابت اقلام امدادی وجود ندارد و چادر و وسائل گرمایشی از روز گذشته بر اساس ارزیابی و برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال انجام است.

٢٩ تیم امدادونجات هلال احمر در مناطق زلزله آذربایجان غربی حضور دارند

سعید رهبرسوره نیز در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: اقلام امدادی توسط  ۲۹ تیم امدادونجات هلال احمر در مناطق زلزله‌زده در حال توزیع است.

وی خاطر نشان کرد: ۸۷۵دستگاه چادر و بیش از ۴ هزار تخته پتو بین زلزله زدگان توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین بیش از ۸۰۰ بسته امدادی ۷۲ ساعته اهدایی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و ۵� �  دستگاه چادر دیگر از انبارهای امدادی استان آذربایجان غربی در حال بارگیری و انتقال به مناطق متأثر از زمین لرزه هستند.

سرویس‌های مخابراتی در مناطق زلزله زده آذربایجان غربی مجدد برقرار شد

چنگیز نوری، با اشاره به اتصال و برقراری مجدد سرویس‌های مخابراتی در مناطق زلزله زده شمال استان از بامداد امروز اظهار داشت: از نخستین ساعات زمین لرزه شدید شب گذشته در شمال آذربایجان غربی که منجر به قطع شبکه‌های ارتباطی و همچنین بروز خسارات جدی به زیرساخت‌های مخابراتی این منطقه شده بود، تکنسین‌ها و مهندسین مخابرات منطقه آذربایجان غربی با توجه به اهمیت موضوع ارتباطات در زمان بحران، جهت برقراری مجدد ارتباطات وارد مناطق زلزله شدند.

وی خاطر نشان کرد: عمده خسارات وارد شده به زیر ساخت‌های مخابراتی این منطقه به دنبال وقوع رانش زمین در بخش‌هایی از شهرستان خوی و قطع شبکه فیبر نوری اتفاق افتاده بود که با تلاش کارکنان مخابرات منطقه آذربایجان غربی، مجدداً با رفع خرابی، شبکه تلفن همراه و ارتباطات مخابرات در ساعت ۰۱: ۳۰ بامداد روز دوشنبه متصل شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.