دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

فعالیت ۱۲۰ گروه بازرسی دامپزشکی خراسان رضوی در ایام نوروز

 مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی

طرح تشدید نظارت بر سلامت و امنیت غذایی در خراسان رضوی با فعالیت ۱۲۰ گروه بازرسی در ایام نوروز در حال اجراست.

به گزارش قدس آنلاین،  مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: طرح تشدید نظارت بر سلامت و امنیت غذایی در خراسان رضوی با محور پیشگیری از شیوع بیماری همه‌گیر کرونا با فعالیت ۱۲۰ گروه بازرسی و متشکل از ۲۵۰ کارشناس دامپزشکی خراسان رضوی در ایام نوروز در حال اجراست.
دکتر احمد شریعی افزود: در قالب این طرح تشدید اقدامات نظارتی با هدف کاهش مخاطرات بهداشتی ناشی از عرضه فراورده‌های خام دامی غیربهداشتی به ویژه در شرایط شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، همه رستوران‌های بین‌راهی و درون شهری، سردخانه‌های نگهداری مواد پروتئینی، مراکز تولید، نگهداری و عرضه انواع گوشت سفید و قرمز، آشپزخانه‌ها، هتلها، میهمانپذیرها و بیمارستان‌ها بازدید می‌شوند.
وی گفت: از ابتدای طرح تشدید نظارت‌های نوروزی دامپزشکی خراسان رضوی ۳۶ تن انواع فراورده خام دامی غیر بهداشتی از جمله گوشت قرمز و سفید در این استان کشف و ضبط شده که طی آن ۶ پرونده به مراجع قضایی تسلیم و یک واحد متخلف نیز مهر و موم شده است.
مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرضه فرآورده‌های خام دامی مراتب را به سامانه ۱۵۱۲ دامپزشکی خراسان رضوی اطلاع دهند
شریعتی افزود: طرح تشدید نظارت‌های نوروزی دامپزشکی خراسان رضوی با تاکید بر پیشگیری از بیماری کرونا تا ۱۵ فروردین امسال ادامه دارد.

منبع:صداو سیما

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.