یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹

کشف شواهد جدید درباره شیوع کرونا در کالیفرنیا مدتها قبل از شناسایی آن

کالیفرنیا

یافته‌های جدید نشان می‌دهد به دلیل اشتباه مسئولان پزشکی کالیفرنیا در تشخیص کرونا از آنفلونزا، این ویروس آزادانه در حال پخش شدن در جامعه آمریکا بوده است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، کشف جسد یک مرد در خانه‌اش در اوایل ماه مارس و زنی که اواسط فوریه بیمار شد و بعداً درگذشت در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، نشان می‌دهد که ویروس جدید کرونا مدتها قبل از آنکه مقامات ایالت کالیفرنیا متوجه شوند، در بین مردم در حال شیوع بوده است. این مسئله، پیامدهای وخیمی داشته و ویروس توانسته پیش از آن که قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی اجرا شوند، گسترش یابد.

به گزارش لس ‌آنجلس تایمز، دکتر «جف اسمیت»، پزشک و مدیر اجرایی شهرستان «سانتا کلارا» در جنوب غرب کالیفرنیا در یک جلسه توجیهی برای مقامات این شهرستان در خصوص شیوع بی‌صدای این بیماری گفت: این ویروس آزادانه در حال پخش در جامعه ما بود و احتمالاً مدتها از حضورش گذشته است.

اسمیت روز جمعه اعلام کرد داده‌هایی که توسط مراکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری، ادارات بهداشت محلی و سایر مراکز جمع‌آوری شده نشان می‌دهد «این ویروس مدتها قبل از آنکه ما تصورش را بکنیم، حضور داشته—به احتمال زیاد از ماه دسامبر».

وی افزود: اما از آنجا که ما فصل آنفلونزایی سختی را پشت سر گذاشتیم، این مسئله از نظرها دور ماند. علائم این بیماری بسیار شبیه آنفلونزاست. تا جایی که اگر به صورت خفیف به کرونا دچار شوید، حتی از ابتلای خود باخبر نخواهید شد.

خلیج سانفرانسیسکو هم مانند نیویورک که محل رفت‌وآمد مسافران زیادی از اروپاست، به مرکزی برای سفر علاقه‌مندان به طبیعت از چین تبدیل شده است.

اولین موارد ابتلا به کرونا در شهرستان سانتا کلارا یک هفته پیش از موافقت دولت فدرال برای انجام آزمایش اضطراریِ تشخیص بیماری در چهارم فوریه اعلام شد. هر دو نفری که نخستین بیماران این منطقه شناخته شدند، مسافرانی بودند که از ووهان، کانون اولیه شیوع کرونا در چین به آنجا سفر کرده بودند. نخستین بیمار این منطقه همچنین به نخستین قربانی کرونا در آن تبدیل شد.

تاکنون حدود ۲۳ هزار نفر در ایالت کالیفرنیا به کرونا مبتلا شده‌اند. آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان و فوتی‌های جهان را به خود اختصاص داده است. شمار مبتلایان در این کشور با افزایش ۳۰ هزار نفری به حدود ۵۳۰ هزار نفر رسیده و تعداد فوتی‌ها نیز با افزایش بیش از ۱۸۰۰ نفری به ۲۱ هزار نفر نزدیک می‌شود.

 انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.