یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

دومینیک راب:

محدودیت‌های شدید در انگلیس تا ماه‌ها ادامه دارد

دومینیک راب

«دومینیک راب» که در نبود جانسون دولت انگلیس را هدایت می‌کند، از مردم این کشور خواست تداوم محدودیتهای اجتماعی برای مدتی طولانی را به عنوان یک قاعده جدید بپذیرند.

 «دومینیک راب»، وزیر خارجه انگلیس با رد آسان شدن محدودیتهایی که برای جلوگیری از شیوع کرونا در این کشور وضع شده‌اند، گفت مردم باید بپذیرند که محدودیتهای شدید ماه‌ها برقرار خواهد بود.

به گزارش روزنامه «ایندیپندنت» وی یک روز بعد از آن که آمار مرگ‌ومیر در بیمارستانهای انگلیس عدد هشداردهنده ۲۰ هزار نفر را رد کرد، در سخنانی گفت: تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی برای مدتی با ما خواهد بود.

راب که در نبود «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس که دوره نقاهت از کرونا را می‌گذراند، جانشین او محسوب می‌شود برای اولین بار برخی از گزینه‌های در نظر گرفته شده برای زمانی که لغو نسبی محدودیتها امکان‌پذیر باشد را بیان کرد.

وی گفت مدارس باید دانش‌آموزان را با فاصله نگه دارند، ادارات با حداقل کارکنان فعالیت خواهند کرد و مشاغل غیرضروری باید فاصله دو متری میان مشتریان را حفظ کنند.

گرچه وی متذکر شد که این تدابیر ممکن است با بازگشت جانسون مورد بازبینی قرار بگیرند. وی افزود: شاید با دانستن اطلاعات بیشتر، نظرمان تغییر کند.

او از گفتن این که چه زمانی بلاخره کادر درمان تجهیزات کافی برای حفاظت از خود در برابر این بیماری را خواهند داشت، سرباز زد و گفت: خیلی سخت است با دقتی که شما انتظارش را دارید به این سوال پاسخ بدهم.

راب همچنین افشا کرد که تاکنون ۷۸ نفر از کارکنان سرویس سلامت همگانی انگلیس و ۱۶ خدمه درمانی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

تاکنون ۱۴۸ هزار و ۳۷۷ نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده‌اند و ۲۰ هزار و ۳۱۹ نفر هم بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.