دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳

استاندارهمدان :

۱۰ میلیارد تومان به اقشار آسیب‌دیده از کرونا دراستان همدان کمک شد

استاندار همدان

همدان - استاندار همدان گفت: بیش از ۱۰میلیارد تومان دراستان همدان به اقشار مختلف آسیب‌دیده از ویروس کرونا کمک شده است.

به گزارش قدس آنلاین ، سیدسعید شاهرخی استاندارهمدان عصریکشنبه درستاد استانی پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا که پس از جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست رئیس جمهور با استانداران سراسر کشور برگزار شد، عنوان کرد: نظارت و کنترل بر طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با جدیت ادامه می‌یابد.

شاهرخی با بیان اینکه طبق آمار وزارت بهداشت و همچنین علوم پزشکی همدان، استان همدان در خصوص مدیریت بیماری کرونا به نسبت سایراستان‌ها دروضعیت مناسب‌تری قراردارد، گفت: تعداد بستری‌های مبتلابه کرونا در استان همدان درحال کاهش است ومردم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را تا عادی شدن شرایط و ریشه کن کردن ویروس کرونا رعایت کنند

وی با اشاره به اینکه وضعیت مطلوب استان همدان به خاطر رعایت مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تلاش‌های بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان استان است از مردم تقاضا کرد دستورالعمل‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را تا عادی شدن شرایط و ریشه کن کردن ویروس کرونا، رعایت کنند.

شاهرخی با بیان اینکه برای بازگشایی مساجد، اماکن زیارتی و برگزاری نماز جماعت و مراسم مذهبی، منتظر تصمیمات بعدی ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم، گفت: هتل‌های سطح استان طبق دستورالعمل‌های ابلاغی مجاز به فعالیت هستند، اما رستوران‌ها و مکان‌های عمومی آن‌ها همچنان تعطیل خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت تالارهای عروسی و دیگر اجتماعات، همچنان ممنوع است‌، گفت: آرایشگاه‌های زنانه و مردانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

وی با یادآوری اینکه مردم پیش از تدوین شعار «حمایت همگانی از مدافعان سلامت» همیشه قدردان مدافعان سلامت بوده و هستند، گفت: اگر پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی انجام نشود، بازگشت کرونا حتمی خواهد بود.

استاندار همدان همچنین خواستار نگاه ویژه به نیازمندان در ماه مبارک رمضان شد و گفت: ماه رمضان ماه رحمت الهی و نیکوکاری است و ضرورت دارد امر خیر کمک به نیازمندان، همیشه تداوم داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.