چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴

سه هزار بسته معیشتی در قوچان توزیع شد

بسته معیشتی

فرمانده سپاه ناحیه قوچان گفت: تاکنون سه هزار بسته معیشتی توسط خیرین، بسیجیان و قرارگاه محرومیت‌زدایی و مردم یاری سپاه با محوریت این ناحیه در میان اقشار آسیب‌پذیر و نیازمندان این شهرستان توزیع‌شده است.

به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ دوم پاسدار علی زرقانی ظهر امروز در مراسم توزیع هزار بسته معیشتی در مجتمع آساک دوچرخ قوچان افزود: در مرحله اول، دو هزار بسته هرکدام به ارزش ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون ریال توزیع و در این مرحله نیز هزار بسته به ارزش ریالی سه میلیارد و ۵۰۰ ریال در حال توزیع است.

وی اضافه کرد: این بسته‌های مواد غذایی شامل برنج، گوشت سفید و قرمز، روغن، رب، ماکارونی و خرماست که اقشار آسیب‌پذیر مشمول دریافت این اقلام توسط کمیته‌های مربوطه سپاه ناحیه قوچان شناسایی‌ شده‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان بابیان این که رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در راستای تحقق بخشیدن و عملیاتی کردن سخنان مقام معظم رهبری بوده است گفت: قرارگاه‌های فرعی این شهرستان همچون بهزیستی، کمیته امداد، اوقاف و هلال‌احمر تاکنون ۱۱ هزار بسته غذایی در قوچان توزیع کرده‌اند.

زرقانی افزود: پیش‌بینی می‌شود این عمل خداپسندانه به‌منظور کمک به اقشار  آسیب‌پذیر جامعه و توزیع مواد غذایی تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه یابد تا مرهمی بر درد نیازمندان باشد.

امام‌جمعه قوچان نیز با اشاره به اجرای رزمایش بزرگ همدلی و مواسات به‌فرمان مقام معظم رهبری در ایران اسلامی کفت: این اقدام، مؤمن بودن جامعه را می‌رساند و یک فرصت عالی به وجود آورده است و پرده دیگری از برکات اسلام و جمهوری اسلامی ایران کنار زده شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی با بیان این که توزیع هزار بسته معیشتی به نام ۷۳۴ شهید سرافراز قوچان انجام می‌شود افزود: امروز انسان‌های زیادی در خانه‌ها بسته‌های مواد غذایی درست کرده یا گوشت میان نیازمندان توزیع می‌کنند و این حرکت عظیم در تاریخ باقی خواهد ماند.  

شهرستان قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.