چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان:

قتل دختر ۱۳ ساله توسط پدرش در تالش

قتل

گیلان - سرپرست معاونت اجتماعی پلیس استان گیلان از قتل دختر۱۳ساله توسط پدرش در بخش حویق شهرستان تالش خبر داد و گفت: متهم در تحقیقات پلیس، علت و انگیزه قتل دخترش را اختلافات خانوادگی و فرار او از منزل عنوان کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پلیس گیلان ، سرهنگ مجید رسول‌زاده فرساد در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال اعلام خبر وقوع قتل به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه با حضور پلیس در محل حادثه و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، مردی ۳۷ ساله دخترش را با وارد کردن ضربات یک جسم تیز و برنده به ناحیه گردن به قتل رسانده است، افزود: قاتل در محل وقوع جرم دستگیر شد.

وی بیان کرد: متهم در تحقیقات پلیس، علت و انگیزه قتل دخترش را اختلافات خانوادگی و فرار او از منزل به قصد ازدواج با مردی ۳۰ ساله بر خلاف رضایت او به دلیل اختلاف سنی زیاد عنوان کرد.

سرهنگ رسول‌زاده از تشکیل پرونده و ارجاع به مرجع قضائی خبر داد .

گفتنی است در همین رابطه معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گیلان گفت: قتل دختر ۱۳ ساله توسط پدر در شهرستان تالش نمونه ای از نقض آشکار حقوق کودک توسط فردی است که بیشترین انتظار حمایت و پشتیبانی از او برای رشد، تربیت و پرورش صحیح کودک می رود.

رضا جعفری سدهی در این زمینه افزود: این اتفاق به دلیل فقر آگاهی و وجود باورهای متعصبانه بوده است که سبب جریحه دار شدن احساسات مردم شده است.

وی بیان داشت: اورژانس اجتماعی شهرستان تنها پس از وقوع قتل از طریق مراجع رسمی در جریان واقعه قرار گرفت که عملا کاری برای حمایت از کودک مطابق با شرح وظایف رسمی و مصرح خود نمی توانست انجام دهد.

وی تصریح کرد : چه بسا تماس با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی قبل از بروز حادثه می توانست سرنوشت بهتری را برای کودک و خانواده اش رقم بزند که این خود نگاه فرهنگ مسئولیت پذیری از سوی همه آحاد جامعه را  یکبار دیگر به همگان گوشزد می کند.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.