جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰

فیس بوک راه خود را از توئیتر جدا کرد

زاکربرگ

مدیر فیسبوک در تلاش برای کنار کشیدن خود از مناقشه توئیتر و رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد عملکرد این پایگاه اجتماعی متفاوت ازتوئیتر است.

به گزارش قدس آنلاین ایسنا نوشت:  مارک زاکربرگ،‌ مدیر عامل شبکه اجتماعی فیسبوک تلاش کرد در این مناقشه درگیر نشده و راه شبکه اجتماعی خود را از توئیتر جدا کند.

او در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز به نوعی استدلالی مغایر با اقدام جنجای اخیر توئیتر برای اضافه کردن اعتبار سنجی به توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد.

زاکربرگ تاکید کرد، شرکت های خصوصی نباید  در اینترنت "داور حقیقت" باشند.وی خاطر نشان کرد: من فکر می‌کنم سیاست ما در قبال این مساله با سیاست توئیتر متفاوت است.

رئیس فیسبوک ادامه داد: می دانید من شدیدا معتقدم فیسبوک نباید قضاوتگر حقیقت هر مطلبی که مردم در فضای مجازی می گویند باشد. من فکر می کنم به طور کلی شرکت‌های خصوصی به ویژه این شرکت‌های مربوط به شبکه های اجتماعی نباید در جایگاه انجام چنین کاری قرار بگیرند.

پاسخ توئیتر

با این حال این اظهار نظر زاکربرگ با واکنش منفی جک دورسی، مدیر عامل توئیتر مواجه شد.

دورسی گفت: این کار ما را تبدیل به داور حقیقت نمی‌کند. نیت ما متصل کردن نقاط در قبال اظهارات متناقض و به نمایش گذاشتن اطلاعات مربوط به مناقشه است تا مردم بتوانند خودشان قضاوت کنند. شفافیت بیشتر نزد ما امری ضروری است تا مردم بتوانند علت پشت اقدامات ما را ببینند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.