سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

دورنمای گرانی لاستیک خودرو

رییس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد

رییس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای لاستیک خودرو هنوز تغییرات قیمتی این کالا در بازار اعمال نشده است اما تاثیر آن بر قیمت لاستیک در تیر ماه محسوس خواهد بود.

به گزارش قدس آنلاین، محمد کاظم جنتی افزود: نرخ اعلام شده خرداد ماه ۲ کارخانه لاستیک خودرو در مشهد همان نرخ‌های اردیبهشت ماه بوده و تغییری نکرده است.

وی ادامه داد: با این حال این ۲ کارخانه میزان توزیع لاستیک بین نمایندگی‌های خود در سطح شهر را کاهش داده‌اند به طوری که تعداد لاستیک‌های هر سبد اختصاص یافته به نمایندگی از ۲۰۰ حلقه در سال گذشته به ۱۱۰ حلقه در سال جاری رسیده است، این اقدام به تنهایی بیانگر دورنمای گرانی‌ لاستیک در ماه‌های آتی است.

رییس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: قیمت لاستیک هر سال افزایش قیمت دارد که اغلب در تیر ماه اتفاق می‌افتد اما سال گذشته افزایش قیمت لاستیک طی ۲ مرحله در ماه‌های تیر و دی ماه به میزان ۲۲.۵ درصد اعمال شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون کمبود لاستیک خودرو در بازار وجود ندارد افزود: بازار لاستیک مشهد بسیار راکد بوده و به دلیل نبود مسافر خرید و فروش آن کمتر از سال‌های گذشته است.

جنتی ادامه داد: لاستیک‌های تولید شده کارخانه‌های داخلی ۵۰ درصد نیاز بازار را تامین می‌کند و ۵۰ درصد دیگر از طریق واردات تامین می‌شود.

وی تعداد نمایندگی‌های فروش لاستیک تولید داخل کشور را در مشهد ۳۱ نمایندگی اعلام کرد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.