دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

آغاز بکار خط تولید ماسک N۹۵ در مشهد/ خودکفایی خراسان رضوی در تولید انواع ماسک

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از راه اندازی خط تولید ماسک N۹۵ در این دانشگاه خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این خط، روزانه ۶ تا ۸ هزار ماسک تولید می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا جوان اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا یکی از مهمترین ملزومات ماسک‌ بوده و خوشبختانه با همکاری بخش خصوصی و گروهی از خیران نیک‌اندیش دستگاه تولیدکننده ماسک N۹۵ از شرکت داخلی خریداری شده و این دستگاه در فضای ۸۰ متر مربعی در یک سوله در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نصب شده است.

وی افزود: کار تولید ماسک N۹۵ در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از امروز آغاز شده و قیمت تمام شده معادل یک پنجم و به میزان ۲۰ درصد دیگر مجموعه‌های تولیدی است و روزانه ۶ تا ۸ هزار عدد از این نوع ماسک تولید می‌شود.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با بیان اینکه ماسک‌های ساده باید در هر ۳ ساعت تعویض شود، اما ماسک N۹۵ که در دو نوع سوپاپ‌دار و بدون سوپاپ بوده تا ۶ ساعت قابل استفاده است، خاطرنشان کرد: این استاندارد زمانی ویژه محیط‌های درمانی بوده و در دیگر مکان‌ها امکان استفاده بیشتر است؛ همچنین در کارگاه‌ها و محیط‌های بسته زمان استفاده استاندارد مشابه مراکز درمانی است.

جوان بیان کرد: خراسان رضوی در بحث انواع ماسک‌ها به‌خودکفایی لازم رسیده است و خوشبختانه دیگر نیازی به واردات ماسک نداریم.

منبع: فارس

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.