پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

پنج هزار نفر از آسیب دیدگان کرونا در گناباد مشمول دریافت تسهیلات شدند

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناباد

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناباد گفت: پنج هزار و ۸۳ نفر از آسیب دیدگان کرونا در این شهرستان برای دریافت تسهیلات به مسوولان ذیربط معرفی شدند.

به گزارش قدس آنلاین، سید جعفر احمدی افزود: از مجموع ۲۸ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان خراسان رضوی ۶۰۳ میلیارد ریال سهم شهرستان گناباد است.

وی ادامه داد: این تسهیلات بر اساس اولویت به ۱۴ رسته فعالیت‌ و ۲۰۰ کسب و کار آسیب ‌دیده از کرونا در حال پرداخت می‌باشد که ۳۱ درصد آن مربوط به بخش حمل و نقل است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناباد گفت: پرداخت تسهیلات بعد از پالایش اطلاعات افراد، اصناف و واحدهای متقاضی بر اساس رسته و اولویت توسط دستگاه اجرایی مرتبط انجام می‌شود.

وی افزود: از مجموع یک هزار و ۷۰۰ نفر متقاضی بیمه بیکاری در گناباد طی سالجاری یک هزار و ۴۰۰ نفر تاکنون پالایش و به بیمه معرفی شده‌اند.

۱۷۲ واحد صنعتی در بخش‌های صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر بطور مستقیم و ۲ برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است.

از مجموع چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد نیز سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است.

حدود ۵۰۰ شرکت تعاونی با اشتغال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در این شهرستان فعالیت دارد.
مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۸۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۱۵۶ هزار و ۹۹۱ نفر از بیماران در کشور بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);