دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲

افزایش ۳۹.۵ درصد فوت شدگان سالمند در گیلان

مدیر کل بهزیستی گیلان

گیلان- مدیرکل بهزیستی گیلان از افزایش ۳۹.۵ درصدی تعداد فوت شدگان سالمند در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ در استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی بهزیستی گیلان، حسین نحوی نژاد در شورای سالمندان استان در رشت افزود: در سال ۹۷، ۱۰۹مورد فوت سالمندان در استان را داشتیم که این تعداد در سال ۹۸ به ۱۵۳ مورد رسید.

وی تصریح کرد: میانگین کشوری تعداد فوت شدگان نیز در سال ۹۸ در قشر سالمند پنج درصد نسبت به میانگین کشوری رشد داشته اما در گیلان این میزان ۱۱ درصد بوده که این آمار کمی نگران کننده است.

وی اضافه کرد : ممکن است بخشی از این افزایش مرتبط با بیماری کرونا و آنفولانزا باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد از جمعیت تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد استان را سالمندان (بالای ۶۰ سال) تشکیل می دهند.

نحوی نژاد بیان کرد : ۷۴۰ هزار نفر از افراد دز سنین سالمندی در گیلان تحت پوشش تامین اجتماعی و هفت هزار نفر مستمری بگیر هستند.

وی با اشاره به برخی اقدامات حمایتی از سالمندان گفت: در جریان شیوع کرونا برای هر سالمند ۵۳۰ هزار تومان به مراکز واریز کردیم که در مجموع  ۴۸۰ میلیون تومان به مراکز پرداخت و حدود ۲۴۰ میلیون تومان پاداش برای کارکنان واریز  کردیم.

نحوی نژاد فقدان واحدهای قرنطینه استاندارد و واحدهای ایزوله استاندارد فاصله زمانی نسبتاً طولانی بین اخذ نمونه و ارائه پاسخ جهت تست کرونا، خسته شدن از رعایت پروتکل های بهداشتی و نیاز به تامین واکسن آنفولانزا را از چالش‌های مراکز اقامتی سالمندان عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.