دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی :

«استان یزد»می تواند به قطب صنایع دانش‌بنیان کشور تبدیل شود

محمدصالح جوکار

یزد - نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت : ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در حوزه فناوری اطلاعات دارد واین استان باید به قطب آی‌تی و صنایع دانش‌بنیان کشور تبدیل شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفترنماینده، محمدصالح جوکار شامگاه یک شنبه در دیدار با مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد اظهار داشت: یزد در حوزه فناوری اطلاعات ظرفیت‌های بالای دارد و ازاین ظرفیت دریزد به طور کامل استفاده نشده و بنا به شرایطی که امروز داریم، دنیا در حوزه استفاده از فناوری اطلاعات از ایران بسیار جلوتر است.

وی افزود: ما زیرساخت‌ها را تقریبا به اندازه دنیا توسعه دادیم ولی به میزان سایر کشورها از این فضا استفاده نمی‌کنیم و استفاده فعلی ما هم خیلی متناسب با توسعه نیست

جوکار با اشاره به اینکه در سال ۹۱ مصوبه‌ای مبنی بر ایجاد برج آی‌تی در استان انجام شد گفت: مشخص نشد که این مصوبه به کجا رسید و علاوه بر آن با وجود سرمایه انسانی بسیار خوب در این عرصه، اجازه جذب این نیروها نتوانستیم آنگونه که باید و شاید استان را در این حوزه توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه شبکه ملی فناوری اطلاعات با اعتبارات بسیار بالا و میلیاردی و تلاش‌های بسیار گسترده در کشور ایجاد شده تصریح کرد: الان این شبکه مانند ماشینی است که سندش به نام ماست ولی رانندگی آن در دست شخص دیگری است و هر کجا که می‌خواهد آن را ببرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.