جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳

طرح سرمایه‌گذاری ذیل مثلث توسعه اقتصادی در گناباد در حال اجرا است

رسولیان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ۸ طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری چهار هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۷۶ نفر ذیل الگوی مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی در شهرستان گناباد در حال اجرا است.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در حاشیه بازدید از طرح‌های شهرستان گناباد افزود: طرح توسعه شرکت فرآورده‌های دیرگداز با حجم سرمایه‌گذاری هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه ۲ هزار تن آجر و جرم نسوز در حال اجراست.

وی ادامه داد: این طرح جزو طرح‌های سرمایه‌گذاری تفاهمنامه همکاری اقتصادی در چهار چوب طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی گناباد است که در حال حاضر با پیشرفت ۶۵ درصد به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های نیمه تمام صنعتی شهرستان با کاربرد ویژه در صنایع فولاد و سیمان با همت مدیران و کارگران این شرکت در حال اجرا می‌باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: با تکمیل این طرح ظرفیت تولید شرکت سالیانه از ۳۰ هزار تن به ۵۰ هزار تن آجر و جرم نسوز خواهد رسید و میزان اشتغال از ١۴۵ نفر به ۲۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

وی افزود: سایر طرح‌ها نیز در حوزه تولید ملات نسوز و آجر نسوز، ماسه ریخته‌گری سیلیس و پودر میکروسیلیکا، تولید فروسیلیسیوم و شمش منیزیم، تولید نشاسته، گلوتن و گلوکز، خوراک آبزیان و پودر بنتونیت هستند.

رسولیان ادامه داد: در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی تاکنون ۲۲۱ معین اقتصاد مقاومتی در این استان تعیین شده که ۷۰ معین دیگر تا پایان سال به این تعداد افزوده می‌شود.

وی گفت: تاکنون هزار و ۲۰۱ تفاهمنامه با سرمایه‌گذاری ۱۹۸ هزار و ۳۰۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۲۰۵ هزار و ۸۷۷ نفر در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی خراسان رضوی امضا شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی افزود: گناباد از مزیت‌های بسیار سرمایه‌گذاری با سود و منافع اقتصادی بسیار برخوردار است.

وی ادامه داد: این شهرستان با موقعیت خاص خود در جنوب استان خراسان رضوی از ظرفیت‌های بسیار در بخش‌های اقتصادی و سرمایه گذاری صنعتی و به خصوص در بخش صنایع معدنی، کشاورزی و گردشگری برخوردار است و وجود معادن و مواد اولیه در این بخش‌ها از جمله این مزیت‌ها به شمار می‌رود.

رسولیان گفت: تمام خصوصیات سرمایه‌گذاری سودآور از نظر وجود مواد اولیه و موقعیت‌های مناسب برای فروش محصولات تولیدی در شهرستان گناباد وجود دارد.

وی افزود: گناباد با توجه به وجود مواد اولیه دارای ظرفیت مناسب برای گندله سازی و تولید کنسانتره معدنی و صنایع وابسته و احیا و ذوب صنایع فولادی است و پیگیری‌هایی برای اجرای طرح‌های شاخص بدین منظور در سطح ملی در دست انجام است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اتحاد و همدلی و پیگیری‌های مستمر مسوولان دستگاه‌های اجرایی گناباد از خصوصیات شاخص است که بستر جذب سرمایه‌گذار را هموار می‌کند.

وی گفت: جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان رضوی در گناباد ۱۳ مصوبه برای رفع تنگناهای بخش‌های صنعتی و معدنی، کشاورزی، تکمیل و توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی داشت.

رسولیان افزود: صنایع معدنی فروسلیس از جمله مزیت‌های سرمایه‌گذاری در گناباد است و در مجموع هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و توسعه آن هزینه می‌شود و با تحقق این مهم برای ۸۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سه میلیارد یورو برای تامین اعتبار طرح توسعه شرکت دیرگداز به منظور تولید آجرهای نسوز به عنوان یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع معدنی اختصاص یافت و قرار شد طی مذاکره با بنگاه‌های اقتصادی مهم کشور مشکل تامین مواد اولیه آن رفع شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و مدیران شعب بانک‌های استان خراسان رضوی با سفر به گناباد علاوه بر بازدید از تعدادی واحدهای تولیدی با حضور در جلسه ستاد استانی تسهیل و رفع موانع تولید، مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی این شهرستان را بررسی کردند.

۱۷۲ واحد صنعتی در بخش‌های صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است. از مجموع چهار هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و ۴۰۰ واحد فعال است. حدود ۵۰۰ شرکت تعاونی با اشتغال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در این شهرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.