دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷

با وجود اعلام نرخ مصوب همچنان قیمت ها بالاست

گرانی در سبد تخم‌مرغ

تخم مرغ

گرانی در بازار مرغ و تخم‌مرغ موجب شد تا ستاد تنظیم بازار و اتحادیه مرغداران و سایر نهادهای نظارتی با اعلام نرخ‌های مصوب فروش بالاتر از این قیمت‌ها را تخلف بدانند.

هاشم رسائی‌فر/

گرانی در بازار مرغ و تخم‌مرغ موجب شد تا ستاد تنظیم بازار و اتحادیه مرغداران و سایر نهادهای نظارتی با اعلام نرخ‌های مصوب فروش بالاتر از این قیمت‌ها را تخلف بدانند. در چنین شرایطی و در حالی که نرخ‌های مصوب اعلام شده و مردم انتظار دارند مرغ و تخم‌مرغ مورد نیازشان را با همان قیمت اعلام شده تهیه کنند اما متأسفانه دیده می‌شود برخی از فروشندگان در بازار تخم‌مرغ را با قیمت‌هایی بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسانند که این سبب نارضایتی مردم شده است.

اختلاف قیمت تخم‌مرغ با نرخ مصوب اعلامی

شهروندی با ابراز گلایه از روند موجود در بازار تخم‌مرغ در این خصوص می‌گوید: با اینکه نرخ مصوب و اعلامی برای هر کیلو تخم‌مرغ معمولی 11 هزار تومان است و باید در بازار تخم‌مرغ با این قیمت در اختیار مردم قرار گیرد اما با کمال تعجب وقتی برای خرید تخم‌مرغ به بازار رفتم اول اینکه در دو فروشگاه که همسایه یکدیگر بودند قیمت هر کیلو تخم‌مرغ را یکی 14 هزار تومان زده بود و دیگری همان تخم‌مرغ را 15 هزار تومان می‌فروخت این در حالی بود که هر کیلو تخم‌مرغ‌ مارکدار هزار تومان گران‌تر از تخم‌مرغ‌های معمولی بود.

وی ادامه داد: وقتی دلیل این افزایش قیمت نسبت به قیمت مصوب بازار را پرسیدم فروشنده گفت اصلاً تخم‌مرغ با قیمت‌هایی که شما می‌گویید در بازار گیر نمی‌آید نرخ‌هایی هم که اعلام شده فقط در حد همان اعلام باقی مانده و کسی تخم‌مرغ را به 11 هزار تومان نمی‌فروشد.

او همچنین اظهار کرد: اگر دولت یا ستاد تنظیم بازار و یا هر جای دیگر در مشهد و استان خراسان رضوی این نرخ‌ها را اعلام کرده باید پیگیر اجرای آن هم باشد نه اینکه نرخی اعلام شود و تخم‌مرغ قیمتش بشود 11 هزار تومان و جایی موجود نباشد که بشود با این قیمت تهیه کرد.

هنوز بازار به قیمت مصوب مرغ و تخم‌مرغ نرسیده است

این در حالی است که معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان رضوی در خصوص وضعیت بازار تخم‌مرغ می‌گوید: هفته گذشته بر اساس مصوبات ابلاغی تنظیم بازار کشور، قیمت تخم‌مرغ اعلام شد.

علی غفوری‌مقدم افزود: قیمت تخم‌مرغ برای مصرف‌کننده هر کیلو 11 هزار تومان است.

وی بیان کرد: نظارت و توزیع در حال انجام است تا قیمت مصوب محقق شود، از هفته گذشته که شروع کردیم، قیمت مقداری کاهش داشته اما هنوز به قیمت مصوب برای تخم‌مرغ نرسیدیم، امیدواریم در یکی دو روز آینده توزیع زیاد شود تا به قیمت مصوب برسیم.

وی تصریح کرد: هنوز بازار به قیمت مصوب برای تخم‌مرغ نرسیده و تلاش می‌کنیم در یکی دو روز آینده توزیع را افزایش دهیم و از طرف دیگر با تخلفات نیز به صورت جدی برخورد کنیم تا به قیمت مصوب برسیم.

فروش بالاتر از نرخ مصوب تخم‌مرغ تخلف است

امیر دلداری، مدیر نظارت و بازرسی اصناف مشهد گفت: سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم‌مرغ را ۱۱۰ هزار ریال برای مصرف‌کننده تعیین کرده و فروشندگان نباید بالاتر از این قیمت عرضه کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.