پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

سامانه هشدار سیل در خراسان شمالی راه اندازی می شود

امضای تفاهم نامه

خراسان شمالی- استاندار خراسان شمالی گفت: سامانه هشدار سیل به زودی در استان راه اندازی می شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی در جلسه امضای تفاهم نامه توسعه همکاری ها بین استانداری خراسان شمالی و سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: راه اندازی سامانه هشدار سیل که جزو دستور کارهای سازمان هواشناسی کشور است باید به زودی در این استان و تا دوماه آینده عملیاتی و اجرایی شود.

وی افزود: شهرستانهای فاقد پست سازمانی، تشکیلات اداری و نیرو در ایستگاه های هواشناسی احصا شود تا بتوانیم از سازمان هواشناسی کشور سهمیه جذب نیرو را اخذ کنیم.

شجاعی در ادامه سخنان خود دستور داد تا احداث ایستگاه هواشناسی در شهرستان گرمه توسط فرماندار این شهرستان مورد پیگیری قرار گیرد.

وی گفت: اگر قرار است در حوزه توسعه منطقه ای اتفاقی رخ دهد این اتفاق را در سازمان هواشناسی خراسان شمالی شاهد باشیم.

شجاعی خاطرنشان کرد: بنا بر اعلام سازمان هواشناسی استان ایستگاه های هواشناسی شیروان و مانه و سملقان فاقد آب شرب است که با تانکر آبرسانی می شوند، لذا شان دولت و نظام را نباید زیر سئوال برد و کارمند دولت را تانکری نکنید و اینکه نگاه ما این نباشد که وجود چنین مسائلی اشکالی ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور نیز گفت: سازمان هواشناسی با استانداردهای جهانی فاصله دارد که نیازمند اراده ملی هستیم تا در زمان رخدادهای مخاطره آمیز موفق تر عمل کنیم. د

کتر سحر تاج بخش اظهار داشت: در راستای ارتقا و تقویت سازمان های هواشناسی های کشور سه مسیر اصلی ارتقا منابع مالی، ارتقای منابع انسانی و بروز رسانی ساختار سازمان را هم در سطوح ملی و هم استانی را مورد پیگیری قرار می دهیم.

وی افزود: دو قانون بنیادی ، قانون مدیریت بحران و هوای پاک به سازمان هواشناسی کشور ابلاغ شده که ضرورت و تقویت سازمان ها با این قانون بیش از پیش احساس می شود.

تاج بخش تصریح کرد: راه اندازی سامانه هشدار سیل را در دستور کار استانها قرار داده ایم که البته این سامانه در برخی استانها راه اندازی شده است که هدف ما یکپارچه سازی و به روز رسانی خدمات است.

وی افزود : فرآیندهای حوزه توسعه هواشناسی کاربردی، تجهیزات ایستگاه باران سنجی، بروز رسانی مشکلات حوزه سیل و نوسازی ساختمان اداره کل هواشناسی خراسان شمالی دا در دستور کار قرار می دهیم.

گفتنی است: در پایان این نشست با حضور استاندار خراسان شمالی و معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور، تفاهم نامه توسعه همکاری های استانداری خراسان شمالی و سازمان هواشناسی کشور به امضا رسید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.