یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴

تیر خالص سربازان گمنام ایرانی به انجمن تروریست پادشاهی

برق از سر «تندر» پرید

محمد تربت‌زاده

شارمهد

نام خودشان را گذاشته بودند «تندر». البته خیلی‌ها هم آن‌ها را به نام «انجمن پادشاهی ایران» می‌شناختند. به خیال خودشان قرار بود تبدیل به یکی از اصلی‌ترین گروه‌های اپوزیسیون کشورمان شده و در مدت زمان کوتاهی، موفق به براندازی نظام شوند!

قدس آنلاین: نام خودشان را گذاشته بودند «تندر». البته خیلی‌ها هم آن‌ها را به نام «انجمن پادشاهی ایران» می‌شناختند. به خیال خودشان قرار بود تبدیل به یکی از اصلی‌ترین گروه‌های اپوزیسیون کشورمان شده و در مدت زمان کوتاهی، موفق به براندازی نظام شوند! در بخشی از بیانیه‌ تأسیس گروهشان آمده بود که قصد دارند در عرض یک سال، به قلب کشور نفوذ کنند و حکومت را در ایران به دست بگیرند! حالا اما حدود ۱۶ سال از سالروز تأسیس گروهشان می‌گذرد؛ درحالی که رهبر اصلی‌ این گروهک از حدود ۱۴ سال پیش ناپدید شده و جانشین او هم روز گذشته توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد.

فقط یک سال

گروهک تندر یا همان انجمن پادشاهی ایران، در سال ۱۳۸۳ توسط فردی به‌نام «فتح‌الله منوچهری» ملقب به «فرود فولادوند» تشکیل شد. فولادوند آن زمان به طور جدی اعلام کرد کار جمهوری اسلامی تا یک سال دیگر تمام است. تریبون رسمی این گروهک هم شبکه تلویزیونی «یور تی‌وی» بود. البته شبکه دیگری هم به نام «مای تی وی» بعداً در لندن راه‌اندازی شد که پیشبرد بخش دیگری از عملیات رسانه‌ای این گروهک را برعهده داشت. عمده برنامه‌های این دو شبکه حول محور انتقادهای آبکی به پایه و اساس «اسلام» و همچنین انتقادهای سیاسی از جمهوری اسلامی می‌چرخید.

منوچهری شخصاً مدیریت این دو شبکه‌ را بر عهده گرفته بود.

تروریست هنرمند!

اینترنت را که زیر و رو کنید، اطلاعات زیادی از فتح‌الله منوچهری یا همان فرود فولادوند پیدا نمی‌کنید. درباره این چهره مرموز فقط همین‌قدر می‌دانیم که او از فعالان فرهنگی و هنری در سال‌های پیش از انقلاب بوده و از ۱۷ سالگی وارد عرصه هنر شده است. کارش را با دوبلوری در رادیو نیروی هوایی آغاز کرده و بعدها تبدیل به یکی از مدیران معروف دوبلاژ تهران شده است. البته این، تنها بخش فعالیت‌های هنری او نیست. بعدها می‌زند توی خط فیلم‌سازی و چندین فیلم سینمایی را روی پرده می‌برد. پس از آن هم مدتی شروع به داستان‌نویسی می‌کند و حتی یک کتاب شعر هم به چاپ می‌رساند اما هیچ‌کس نمی‌فهمد که چنین شخصیتی چرا سال‌ها بعد، فعالیت‌های هنری و فرهنگی را به طور کامل می‌بوسد و کنار می‌گذارد و تصمیم به راه‌اندازی یک گروهک تروریستی با هدف قتل‌عام هموطنان خودش می‌گیرد.

برای همیشه

منوچهری فقط دو سال پس از راه‌اندازی گروهک تندر، برای همیشه ناپدید شد. هیچ‌کس تا الان از سرنوشت او خبر ندارد اما دخترش یک‌بار به رسانه‌ها گفته که پدرش در سرزمین‌های اشغالی ساکن شده است.

البته چند سال پس از این مصاحبه، پسرش هم مصاحبه دیگری انجام داد و در آن مدعی شد پدرش با دو همراه خود به نام‌های الکساندر ولی‌زاده (شهروند ایرانی- آمریکایی) و ناظم اشمیت (شهروند ایرانی- آلمانی) ۱۷ ژانویه ۲۰۰۷ در استان حکاری ترکیه و در نزدیکی مرز ایران توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده‌اند. البته روایت دیگری هم در این‌باره وجود دارد که می‌گوید این سه فرد در کردستان عراق توسط نیروهای امنیتی کشورمان دستگیر شده‌اند که هیچ‌کدام از این روایت‌ها تا الان تأیید نشده است.

بمب ۸ پوندی

پس از ناپدید شدن فرود فولادوند، فرد دیگری به‌نام جمشید شارمهد به‌عنوان مسئول این گروهک معرفی شد. پس از این بود که عملیات تروریستی این گروه هم یکی پس از دیگری انجام گرفت.

نخستین عملیات تروریستی این گروهک در ایران در ۲۴ فروردین ۱۳۸۷ در شیراز صورت پذیرفت که طی آن، عوامل تروریست این گروهک با کار گذاشتن یک بمب ۸ پوندی در میان عزاداران حسینیه شهدا متعلق به کانون رهپویان وصال شیراز موجب به‌شهادت‌ رسیدن ۱۴ تن و مجروحیت ۲۰۰ تن دیگر شدند.

این عملیات تمام و کمال توسط شارمهد طراحی و هدایت شده بود.

در اقدامی دیگر، گروه تندر که در یکی از هتل‌های تهران مشغول ساخت بمب بودند، بر اثر انفجار و آتش‌سوزی، موقعیتشان لو رفته و توسط نیروهای امنیتی دستگیر می‌شوند. دومین عملیات تروریستی این گروهک ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ در حرم حضرت امام خمینی(ره) صورت گرفت که البته فرد بمب‌گذار موفق به وارد کردن محموله انفجاری به حرم امام(ره) نشد و بمب را در مقابل کفشداری حرم منفجر کرد که بر اثر آن هشت تن از هموطنان مجروح شدند.

انفجار در مقابل منزل امام جمعه نهاوند در ۲۴ دی ۱۳۸۸ از دیگر اقدام‌های تروریستی انجمن پادشاهی است. این گروهک در ترور شهید مسعود علی‌محمدی، از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور نیز نقش داشت.

سربازان گمنام

موارد بالا تنها اقدام‌های تروریستی این گروهک نیست. اعضای تندر همچنین قصد داشته‌اند با همراهی سرویس‌های جاسوسی غربی، چندین عملیات تروریستی شیمیایی و میکروبی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و چند عملیات تروریستی در کنسولگری روسیه در رشت انجام دهند که هر بار دستشان برای نیروهای امنیتی رو شده و پیش از انجام عملیات دستگیر شده‌اند. از دیگر طرح‌های تروریستی ناموفق این گروهک هم می‌توان به طرح انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه، بمب‌گذاری در حرم حضرت معصومه (س) و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که این طرح‌ها نیز صورت نگرفت.

با وجود تمام این حواشی، وزارت اطلاعات روز گذشته اعلام کرد سربازان گمنام امام زمان(عج) به این گروه تروریستی مستقر در آمریکا ضربه اساسی وارد کردند. طبق این گزارش، سرکرده گروهک تروریستی «تندر» دستگیر شده است.

در پایان، بخشی از اعلامیه وزارت اطلاعات دراین‌باره را می‌خوانید: «جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد در پی عملیاتی پیچیده، اکنون در دستان سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار دارد».

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.