یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۱

گفت و گوی قدس با امید عالیشاه، یکی از ارکان قهرمانی پرسپولیس

می‌رویم برای جام حذفی

حمیدرضا عرب

امید عالیشاه

امید عالیشاه بی‌حاشیه و در خدمت تیم با سرخ‌ها پیش می‌رود. بازیکنی که در زمان کالدرون حتی تا آستانه جدایی پیش رفته بود اما به باور بسیاری از کارشناسان حوزه پرسپولیس یکی از ارکان موفقیت این تیم در سال‌های اخیر بوده و در اوج بی‌حاشیگی تنها به تیمش کمک کرده است. عالیشاه پس از قهرمانی سرخ‌ها در لیگ نوزدهم به سومین قهرمانی پی درپی خود با این تیم دست یافت.

قدس آنلاین: امید عالیشاه بی‌حاشیه و در خدمت تیم با سرخ‌ها پیش می‌رود. بازیکنی که در زمان کالدرون حتی تا آستانه جدایی پیش رفته بود اما به باور بسیاری از کارشناسان حوزه پرسپولیس یکی از ارکان موفقیت این تیم در سال‌های اخیر بوده و در اوج بی‌حاشیگی تنها به تیمش کمک کرده است. عالیشاه پس از قهرمانی سرخ‌ها در لیگ نوزدهم به سومین قهرمانی پی درپی خود با این تیم دست یافت.

*این سومین قهرمانی تو با پرسپولیس بود. به عنوان یکی از کاپیتان‌های پرسپولیس چه حسی پس از قهرمانی داشتی؟

همین طور است. من یک سال به دلیل سربازی در پرسپولیس نبودم و این قهرمانی سومین قهرمانی من با باشگاهم بود. برایم لذتبخش است سه بار با این تیم قهرمان لیگ برتر شدم. ما در کل چهار بار پی درپی قهرمان لیگ شدیم که از این حیث رکورددار لیگ هستیم. کار بزرگی بود که انجام شد اما در پشت این قهرمانی‌ها زحمات زیادی کشیده شده که باید به آن متوجه بود. من سال‌ها در این تیم بازی کردم و به چشم دیدم بچه‌ها چه تلاشی برای قهرمانی کردند. روزهای سختی را برای این قهرمانی سپری کردیم.

*اما برخی اعتقاد دارند به شما کمک‌هایی می‌شد.

این حرف‌ها دل ما را می‌آزارد. نمی‌دانم چرا بعضی‌ها در مقابل قهرمانی‌های ما این‌طور برخورد می‌کنند. متأسفانه از اتفاقاتی که در این چند سال در تیم ما رخ داده آگاهی ندارند. ما در برخی مقاطع مشکلات مالی زیادی داشتیم که دم نمی‌زدیم چون نمی‌خواستیم فضای تیم تحت تأثیر این اعتراض‌ها قرار بگیرد. هرگز برای ما فضا گل و بلبل نبود. این را به آن‌هایی می‌گویم که تصور می‌کنند ما در ناز و نعمت بودیم. نه هرگز این‌طور نبود. حتی از برخی تیم‌ها کمتر به ما کمک شد اما چون دل‌هایمان به هم نزدیک بود و برای قهرمانی هدف داشتیم به این مهم دست یافتیم. جا دارد از همه بچه‌ها تشکر کنم. از مربیان تیم  و از کسانی که پیگیر تلاش ما بودند. روزهای سختی را سپری کردیم که شکر خدا با قهرمانی همراه شد.

*در روز قهرمانی جای هواداران شما خالی بود.

همین‌طور است. ای کاش فضا طوری بود که در کنار هواداران عزیز قهرمانی را جشن می‌گرفتیم. اما متأسفانه این روزها مشکلاتی در جامعه به وجود آمده که امیدوارم ویروس کرونا زودتر دست از سرهمه بردارد تا هواداران را همچون همیشه در ورزشگاه ببینیم. واقعاً قهرمانی در کنار هواداران چیز دیگری است اما حیف که این فصل نتوانستم از حضور هواداران استفاده کنیم.

*در سال‌های بعد فکر تکرار قهرمانی هستید؟

ما جام حذفی را در پیش داریم و باید طوری حرکت کنیم که در این جام قهرمان شویم. ما در جام حذفی هم مدعی هستیم و تلاش می‌کنیم به این افتخار برسیم اما در فصل بعد هم به دنبال قهرمانی در لیگ برتر خواهیم بود. باید این رکورد را تا جایی که می‌شود دست نیافتنی‌تر کنیم و با قهرمانی‌های پی درپی کاری کنیم که رسیدن به رکوردهای ما برای دیگر مدعیان خواب و رؤیا باشد!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.