دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

صادرات کالاهای مرتبط با دام و طیور از خراسان رضوی به ۱۶ کشور دنیا

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی

از ابتدای امسال ۱۹ هزار تن انواع کالاهای مرتبط با دام و طیور به ۱۶ کشور دنیا از خراسان رضوی صادر شد که از رشد ۱۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه برخوردار بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، احمد شریعتی مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال بیش از ۱۹ هزار تن انواع کالاهای مرتبط با این بخش به ۱۶ کشور دنیا صادر شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از رشدی برابر با ۱۲۶ درصد برخوردار بوده است.
او افزود: ارزش محموله‌های یادشده  ۱۳ میلیون دلار و مقصد عمده این کالاها و فرآورده‌های خام دامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آسیای میانه و حوزه خلیج فارس است، این میزان کالا با ۹۵۱ فقره گواهی بین المللی صادره از سوی دامپزشکی استان صادر شده است.

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی، دقت در بررسی محموله‌های صادراتی و وارداتی را از جمله مواردی دانست که نقش مستقیمی در سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد و ادامه داد: پذیرش محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله‌های وارداتی نیز صادق است و تا محموله‌ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت و بر این اساس کلیه محموله‌ها در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.