دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹

تبعه لبنانی جاسوس رژیم صهیونیستی در آمریکا مُرد

جاسوس

یک شهروند لبنانی مزدور رژیم صهیونیستی که دولت ترامپ او را از بیروت فراری داد، در محل اقامتش در آمریکا مُرد.

به گزارش قدس آنلاین، خبرهای منتشر شده حاکی از مرگ « عامر الفاخوری» مزدور رژیم صهیونیستی و شکنجه‌گر زندانیان لبنانی در زندان الخیام در محل اقامت وی در آمریکا است.

گزارش روزنامه لبنانی «النهار» حاکی است الفاخوری که مدتی است از زندان‌های لبنان آزاد شده و با صدور حکم آزادی او در دادگاه نظامی لبنان، به آمریکا بازگردانده شد، امروز در محل اقامتش در آمریکا درگذشت.

این مزدور رژیم صهیونیستی که بیست سال در آمریکا زندگی کرده بود، ماه سپتامبر سال گذشته بعداز بازگشت به لبنان به جرم جاسوسی برای رژیم صهیونیستی و شکنجه زندانیان بازداشتگاه الخیام با حکم دادگاه نظامی لبنان بازداشت شد، اما شش ماه بعد به بهانه اینکه حکم زندان او قدیمی شده است، آزاد شد مشروط به اینکه از خاک لبنان خارج نشود.

اما اواخر اسفند گذشته یک بالگرد آمریکایی در حیاط سفارت آمریکا در بیروت به زمین نشست و در اقدامی که نقض حکم دستگاه قضایی لبنان بود الفاخوری را از خاک لبنان خارج کرد که این امر با خشم و اعتراض لبنانی‌ها روبه‌رو شد.

الفاخوری که به «قصاب بازداشتگاه الخیام» معروف است اواخر دهه هفتاد مسؤول بازداشتگاه الخیام، از مهم‌ترین زندان‌های رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان، قبل از آزادسازی در سال ۲۰۰۰ بود و نقش اساسی در شکنجه زندانیان این بازداشتگاه داشت، از این رو به «قصاب الخیام» معروف است.

الفاخوری که در بازجویی‌های خود به همکاری با رژیم صهیونیستی و انجام اقداماتی به نفع این رژیم اعتراف کرده گفته در سال ۲۰۰۰ پس از رها شدن جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی به فلسطین اشغالی‌گریخته، شناسنامه و گذرنامه اسرائیلی دریافت کرده و پس از آن اراضی اشغالی فلسطین را هم ترک کرد و به آمریکا رفت. دستگاه قضایی لبنان در یک محاکمه غیابی او را  به اتهام مزدوری صهونیست ها به ۱۵ سال حبس با اعمال شاقه محکوم کرده بود.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.