شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

۸۴۰۰ پزشک در مشهد به بیماران خدمت می‌کنند

پزشک

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: هم اکنون بیش از هشت هزار و ۴۰۰ پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص عضو این نهاد در خدمت به بیماران فعالیت می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر علی بیرجندی نژاد  همزمان با روز پزشک  اظهار کرد: بیش از پنج هزار و ۲۰۰ نفر از این تعداد پزشک عمومی، حدود دو هزار و ۷۵۰ نفر پزشک متخصص و بقیه فوق تخصص هستند.
وی ادامه داد: روز پزشک امسال روایتگر ایثار و جوانمردی کسانی است که درمان مردم را بر جان خود مقدم دانستند و قسم نامه طبابتشان را با نثار جان بر صفحات تاریخ ثبت کردند. 
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: هشت تن از پزشکان متخصص و عمومی عضو این نهاد از زمان شیوع کرونا تا کنون از جان خود در خدمت به بیماران گذشتند و شهید مدافع سلامت شدند.
بیرجندی نژاد افزود: سه تن از این پزشکان شهید متخصص در رشته‌های اطفال، داخلی و انکولوژی و پنج تن از آنها پزشک عمومی بودند.
وی ادامه داد: حدود ۹۵ درصد از همکاران ما در دوران کرونا فعال و با تمام مخاطرات به طبابت بیماران مشغول بودند اما پزشکان رشته‌های عفونی، ریه و داخلی و همچنین پزشکان عمومی بار بیشتری را در این دوران به دوش کشیده‌اند.
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی های انجام شده طی این مدت افزون بر یک میلیون بار مراجعه بیماران به مطب های پزشکی و درمانگاهها و مراکز پاراکلینیکی در مشهد به ثبت رسیده است.
بیرجندی نژاد ضمن تشکر از پرداخت مطالبات معوق پزشکان از سوی سازمانهای بیمه‌گر در شرایط کرونایی افزود: پرداخت کارانه پزشکان همچنان با بیش از ۱۵ ماه تاخیر مواجه است.
وی ادامه داد: از مردم تقاضا می کنیم که واقعیت بیماری کرونا را باور کنند و با پذیرش مسوولیت اجتماعی خود در قبال کادر بهداشت و درمان، هموطنان و به ویژه خانواده هایشان رعایت موازین بهداشتی را در اولویت قرار دهند. 
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: تاسی به سیره و روش سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در ایام سوگواری پیش رو انتظار جامعه پزشکی از هر شیعه‌ واقعی و راستین است. 
بیرجندی نژاد گفت: مردم باید شعار "هر خانه یک حسینیه" را جامه‌ عمل بپوشانند و با استفاده حداکثری از فضای مجازی و رسانه‌ها و توزیع بسته های مواد غذایی خام به جای غذای آماده، محرم امسال را با شکوه تمام و با پرهیز از به خطر انداختن جان خود و دیگران برگزار کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.