چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

مرمت اشیای تاریخی در خراسان رضوی سه برابر شده است

فروشنده اشیای تاریخی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: مرمت اشیای تاریخی در این استان طی یک سال اخیر بیش از سه برابر افزایش داشته است.

به گزارش قدس آنلاین، ابوالفضل مکرمی‌فر اظهار کرد: در یک سال گذشته ۵۱۷ شیء ارزشمند تاریخی در این استان به دست متخصصان این حوزه، مرمت و بازسازی و  برای نگهداری به موزه‌ها، مخزن های اشیای تاریخی و مکان های فرهنگی سپرده شده که این رقم در سال پیش از آن ۱۸۲ قلم بوده است.

وی با اشاره به فعالیت آزمایشگاه حفاظت و مرمت اشیا و تزئینات تاریخی در محل موزه بزرگ خراسان ادامه داد: این آزمایشگاه که از سال ۱۳۹۳  گشایش یافته، علاوه بر امکانات و تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی حفاظت و مرمت، دارای بخش‌های پژوهش، مستندسازی و مطالعات اشیای تاریخی و تزئینات معماری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: حفاظت پیشگیرانه از اشیای تاریخی مخازن و تزیینات معماری بناهای تاریخی خراسان رضوی، مستندسازی و تکمیل بانک جامع اطلاعات، دیجیتال‌سازی شناسنامه‌های مرمتی، آسیب‌شناسی اشیای تاریخی موجود و همکاری‌های علمی و پژوهشی با مراجع علمی داخلی و بین المللی از اهداف این فعالیت آزمایشگاه است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.