جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸

کمانِ پیر با تیر های جوان!

عباس محمدیان، رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی

محمدیان - رئیس بسیج رسانه استان

جوانان قوه محرکه هر جامعه هستند و تجربه نیز این واقعیت را امضا نهاده است که هر جا به آنان اعتماد کرده و مطابق توان و استعدادشان به آنان میدان داده شده است، رهاورد آن را در قالب توفیقات افتخار آمیز شاهد بوده ایم. دفاع مقدس، نمونه عینی و در اختیار است که نسل جوان توانستند جهان را به تعظیم در برابر نام ایران وادار کنند. توانستند" نمی شود " و نمی توانیم" را از قاموس فرهنگ رفتاری جامعه پاک کنند و به جای آن شعار راهبردی امامِ انقلاب را بنشانند که "می شود" و "می توانیم".

در عرصه دانش های نو پدید از هسته ای تا نانو و فناوری های جدید هم باز این جوانان هستند که بن بست ها را می شکنند. نگاه کلان نظام در سخنان امام و رهبر فرزانه انقلاب هم ظهوری عینی بر میدان دادن به جوانان دارد.

این البته به معنای کنار راندن معمرین و صاحب تجربه ها نیست بلکه تعریف دقیق نقش ها برای استفاده از همه ظرفیت هاست. شاید آن ضرب المثل معروف که "تیر های جوان را با کمان پیر به هدف می زنند" تصویر دقیقی به دست دهد از این نگاه راهبردی که جوانان باید ذیل هدایت صاحب تجربه ها میدان داری کنند چنان که در جنگ نیز چنین بود و کاوه ها در کلاس آبشناسان ها قد کشیدند ذیل هدایت های پیر جوان اندیش انقلاب امام روح الله. این سرمشقی است که امروز باید از آن هزار بار نوشت تا زندگی و امروز و فردای کشور به قراری در خور شان ایرانی برسد ...

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.