پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی:

شاخص صدور پروانه استاندارد در خراسان رضوی رشد کرد

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: طی هفت سال اخیر در چارچوب فعالیت دولتهای یازدهم و دوازدهم شاخص صدور پروانه استاندارد در این استان افزون بر ۱۰ درصد رشد کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا جمیع به مناسبت "روز جهانی استاندارد" افزود: ظرف هفت سال اخیر افزون بر ۱۱ هزار فقره صدور و تمدید کاربرد علامت استاندارد در خراسان رضوی انجام شده است.
وی ادامه داد: در همین مدت سالانه افزون بر ۳۰۰ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در خراسان رضوی صادر شده و علاوه بر آن در دیگر موارد نیز برای تمدید کاربرد این علامت معتبر ملی اقدام شده است.  

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: امسال تاکنون ۱۱۶ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد و ۱۳۸ فقره تمدید پروانه کاربرد علامت استاندارد برای واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی این استان صادر شده است.  

وی افزود: اداره ‌کل استاندارد خراسان رضوی همچنین مطابق برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته تا پایان امسال صدور ۳۰۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد و تمدید ۸۰۴ پروانه کاربرد این نشان ملی را هدفگذاری کرده است.  

جمیع به صدور "پروانه تشویقی استاندارد" نیز اشاره و بیان کرد: ۱۳ فقره پروانه تشویقی استاندارد نیز امسال برای واحدهای مختلف تولیدی این استان صادر شد.

وی ادامه داد: هدفگذاری اداره ‌کل استاندارد خراسان رضوی در چارچوب برنامه کاری امسال صدور ۱۴ فقره دیگر "پروانه تشویقی استاندارد" تا پایان سال است.  

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: این اداره ‌کل از نظر فعالیتهای مرتبط با استانداردسازی کالاها و خدمات در کشور، پس از تهران در جایگاه دوم قرا دارد.  

هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش نظارتی سازمان استاندارد قرار دارند. صنایع غذایی حوزه فعالیت نیمی از این واحدهای تولیدی است.  

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.