شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

مشاور رئیس این دانشگاه:

دانشگاه فرهنگیان نقشی در عدم پذیرش نخبه نابینای گنابادی ندارد

نخبه نابینا

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت:دانشگاه فرهنگیان نقشی در عدم پذیرش نخبه نابینای گنابادی ندارد و مسئولیت بر عهده آموزش و پرورش است.

به گزارش قدس آنلاین، رضا علیزاده با اشاره به عدم پذیرش نخبه نابینای گنابادی  در دانشگاه فرهنگیان کشور اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی ماموریت‌گرا و حاکمیتی است که هرساله برای پذیرش دانشجو معلمان مشتاق کسوت معلمی از طریق آزمون سازمان سنجش و آموزش کشور چند برابر ظرفیت از بین علاقمندان آزمون سراسری به آموزش وپرورش اعلام اسامی می‌کند.

وی ادامه داد: پس از مجاز شدن در انتخاب رشته آزمون سراسری در یک پروسه رقابتی علمی و مصاحبه، پذیرش مصاحبه علمی، غربالگری،گزینش، آزمایشات پزشکی و اعلام نهایی قبولی‌های دانشگاه فرهنگیان توسط وزارت آموزش وپرورش انجام و کل این فرآیند به عهده و با مسئولیت ۳۱ مدیرکل آموزش وپرورش استان‌های کشور انجام می‌شود.

مشاور رئیس دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: طبق مفاد قانون استخدام دانشجو معلمان، از بدو قبولی در آموزش وپرورش دانشگاه هیچ دخالتی در گزینش و پذیرش دانشجومعلمان طی این ۴۱ سال نداشته و چه در زمان مراکز تربیت معلم و چه زمانی که دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۰ راه اندازی شد ندارد.

علیزاده عنوان کرد: ولی با توجه به شرایط خاص این خانم؛ ریاست دانشگاه شخصا پیگیری مسئله خانم نرگس خدادادی را انجام خواهند داد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.