یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳

کاهش ۲۵ درصدی قیمت خودرو داخلی و خارجی در بازار/ قیمت برخی خودروها تا ۲ میلیارد تومان کاهش یافت (+قیمت)

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودرو مشهد

"هم اکنون خریداری در بازار وجود ندارد و مصرف کننده واقعی منتظر است تا قیمت ها کاهش بیشتری یابد و بعد اقدام به خرید خودرو کند".

قدس آنلاین: رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از کاهش ۲۵ درصدی قیمت خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی در بازار خبر داد.

سعید موتمنی در گفت وگو با عصر ایران خاطرنشان کرد: قیمت خودروها از ۲ هفته گذشته روند کاهشی را آغاز کرده است که این کاهش قیمت نیز ارتباط زیادی با روند کاهش قیمت دلار دارد.

وی با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی قیمت تمامی خودروها در بازار خاطر نشان کرد: هم اکنون قیمت ها در حال نزدیک شدن به قیمت های شهریور ماه است و امیدواریم تا حبابی که در بازار وجود داشت کاملا تخلیه شود.

موتمنی با بیان اینکه قیمت ها بالایی که اعلام می شد نیز بیشتر بر روی کاغذ وجود داشت و خرید وفروشی بر مبنای آن انجام نشده بود ادامه داد: وقتی قیمت ارز از ۲۲  هزار تومان در شهریور به ۳۲ هزار تومان در پاییز رسید در تمامی بازار ها از جمله بازار خودرو شاهد روند افزایشی قیمت ها بودیم هر چند این قیمت های بالا بیشتر بر روی کاغذ بوده و خرید و فروش واقعی بر مبنای قیمت های پایین تری انجام می شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه میزان دیگر پیش بینی کاهش قیمت را دارید گفت:روند بازار به ثبات آن بستگی دارد و اگر ما با یک جو پایدار مواجه شویم قطعا قیمت ها بیشتر از این پایین آمده و خرید و فروش نیز رونق می گیرد.

وی ادامه داد: هم اکنون خریداری در بازار وجود ندارد و مصرف کننده واقعی منتظر است تا قیمت ها کاهش بیشتری یابد و بعد اقدام به خرید خودرو کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در مورد چگونگی قیمت خودروها در بازار نیز گفت: در گروه محصولات ایران‌خودرو، به طور مثال در پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که تا ۲۶۰ میلیون تومان هم ارائه می شد هم اکنون با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان هم خریداری وجود ندارد یا سمند LX که هفته گذشته بیش از ۱۹۵ میلیون تومان تعیین قیمت شده بود، حال با کاهش۷ میلیون تومانی با قیمت ۱۸۷ میلیون عرضه می شود.

دنا پلاس اتوماتیک که تا ۶۵۰ میلیون تومان در بازار عرضه می شد امروز به ۵۳۰ میلیون تومان کاهش یافته و پژو۴۰۵ نیز که قیمت آن تا ۲۰۵ میلیون تومان رفته بود الان با قیمت ۱۹۵ میلیون تومان هم مشتری ندارد. پژو ۲۰۶ تیپ۵در محدوده ۲۸۰ میلیون تومان و ۲۰۷ اتوماتیک‌ صندوقدار نیز در محدوده ۴۹۰ میلیون تومان قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: در گروه سایپا نیز هر دستگاه سایپا ۱۳۱ که تا ۱۲۰ میلیون تومان افزایش  قیمت یافته بود، اکنون در بازار به ۹۵ میلیون تومان رسیده است. کوییک هم در محدوده ۱۶۰ میلیون تومان قرار گرفته است.

موتمنی با بیان اینکه  خودروهای خارجی نیز در بازار با کاهش قیمت مواجه شده است گفت: به طور مثال قیمت سانتافه از ۳.۵ میلیارد تومان به ۲.۸ میلیارد و هیوندا النترا از ۱.۷ میلیارد به ۱.۳ میلیارد کاهش یافته است که این روند کاهشی در خودرویی مانند "بی ام و" ۷۳۰ بیش از ۲ میلیارد تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودروادامه داد:  کاهش قیمت در مورد خودروهای مونتاژی نیز  وجود دارد  به طوریکه قیمت مزداد ۳ که تا ۱.۳ میلیارد تومان هم رسیده بود هم اکنون به ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان، سراتوی سایپا از یک میلیارد و ۷۰ به ۹۵۰ میلیون و جک اس ۵ اتوماتیک از ۹۰۰ میلیون به ۷۹۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.