یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۳

مرگ مشکوک به گاز گرفتگی مادر و ۲ فرزندش در مشهد

گاز گرفتگی

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد از حادثه مشکوک به گازگرفتگی با منوکسید کربن یک زن و دو فرزندش در منزلی مسکونی در جنوب غرب این شهر خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین،  مهدی رضایی با اعلام این خبر اظهار کرد: شامگاه دیروز شنبه، یکم آذر ماه، در پی اعلام حادثه مشکوک به گازگرفتگی سه عضو یک خانواده شامل مادر و دو فرزند دختر و پسرش در منزل مسکونی در منطقه هفت تیر، ستاد فرماندهی بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۲۷ را به محل اعلامی در خیابان صابر اعزام کرد.

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد ادامه داد: آتش‌نشانان پس از رسیدن به محل و انجام بررسی‌های اولیه محیط داخلی و بیرونی این منزل حدودا ۶۰ متر مربعی، یکی از عوامل دخیل در فوت این سه نفر را گازگرفتگی با منوکسیدکربن از طریق آبگرمکن دیواری منزل احتمال داده و علت دقیق فوت این خانواده را به نظریه پزشکی قانونی منوط دانستند.

وی افزود: اجساد این سه نفر با هماهنگی عوامل انتظامی و مقام قضایی به پزشکی قانونی منتقل گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد مسمومیت با گاز مونواکسید کربن علایمی شبیه به سرماخوردگی دارد و فرد را دچار آب‌ریزش بینی، سردرد و سوزش چشم می‌کند.

شهروندان باید دقت کنند که اگر در یک زمان چند نفر در داخل یک محیط بسته دچار این علایم شوند به احتمال زیاد در خطر گاز مونواکسید کربن قرار دارند و باز گذاشتن مسیرهای جریان آزاد هوا و چک کردن لوله بخاری، پکیج، آبگرمکن و اطمینان از وجود کلاهک دودکش برای پیشگیری از گازگرفتگی ضروری است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.