جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

سرپرست سازمان آتش‌نشانی همدان:

۲۵۰۰ عملیات امداد و نجات در همدان انجام شد

آتش نشانی

همدان - سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش نشانان همدان از شروع سال تا پایان آبان ماه دو هزار و ۴۸۴ عملیات اطفای حریق، امداد و نجات و احتیاط حریق و حوادث انجام دادهاند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ، سید صادق پورسینا در جمع خبرنگاراناظهار کرد: از آغاز سال جاری تا پایان آبان تعداد ۱۰۴ هزار و ۲۲ تماس با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده است که از این تعداد دو هزار و ۴۸۴ مورد منجر به عملیات شده، شش هزار و ۱۳۸ مورد برای راهنمایی و مشاوره برقرار شده، ۱۱ هزار و ۶۳۷ تماس اشتباه بوده و متأسفانه ۱۴ مورد اعلام حریق کذب و ۸۳ هزار و ۷۴۹ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

پور سینا افزود: مجموع عملیات انجام شده یک هزار و ۵۲۵ مورد مربوط به عملیات اطفا حریق بوده است، که پوشش گیاهان خودرو ۷۸۲ مورد، اماکن مسکونی با ۱۶۶ مورد، وسایط نقلیه با ۱۴۲ مورد، باغات و فضای سبز ۱۲۲ مورد و مراکز تجاری با ۵۹ مورد بیشترین کاربری عملیات اطفای حریق را شامل شده است.

وی با اشاره به انجام ۹۳۳ عملیات امداد و نجات طی ۸ ماه گذشته گفت: بیشترین میزان این عملیات شامل ۲۰۲ مورد نجات حیوانات، ۱۸۱ مورد مهار حیوانات ،۱۷۶ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور ،۱۵۳ مورد رهاسازی افراد محبوس در اماکن مختلف، ۶۱ مورد رهاسازی اندام بدن از داخل زیورآلات و اجسام و ۴۰ مورد امداد و نجات در سوانح رانندگی و سقوط خودروها بوده است.

وی با بیان اینکه موقعیت یک هزار و ۵۱۹ مورد از عملیات اطفا ی حریق و ۹۳۲ مورد از عملیات امداد نجات در محدوده خدماتی شهر همدان و هشت عملیات خارج از آن بوده است، عنوان کرد: نحوه بروز ۷۸۱ حادثه آتش سوزی عمدی، ۷۱۹ مورد غیر عمدی و ۲۵ مورد نیازمند کارشناسی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.