دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸

فرماندار گناباد :

ساخت فرودگاه گناباد بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار گناباد

فرماندار گناباد گفت: ساخت فرودگاه این شهرستان با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصدی ادامه دارد و تاکنون افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال برای ساخت فرودگاه گناباد هزینه شده است.

به گزارش قدس آنلاین، حامد قربانیافزود: باند و ساختمان امنیت پرواز فرودگاه گناباد به اتمام رسیده و احداث ساختمان ترمینال مسافری آن از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی ادامه داد: محوطه سازی، دیوارکشی و آسفالت راه دسترسی فرودگاه گناباد در دست اقدام است و مناقصه محوطه سازی آن بعد از تکمیل ساختمان ترمینال مسافری فرودگاه انجام می شود.

فرماندار گناباد اعتبار تخصیصی برای احداث راه دسترسی و محوطه سازی فرودگاه گناباد را ۷۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

قربانی گفت: طرح ساخت فرودگاه گناباد جزء ۱۶ طرح مهم اقتصادی این شهرستان در راستای مثلث توسعه اقتصادی و تفاهمنامه جلسه اقتصاد مقاومتی است که طی سال گذشته در سفر رزم حسینی استاندار وقت خراسان رضوی به گناباد در اولویت رسیدگی قرار گرفت و هم اکنون به عنوان یکی از طرحهای مهم و دارای اولویت این شهرستان در دست اجراست.

وی افزود: فرودگاه گناباد تا اوایل سال آینده و تا قبل از پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.

مراحل اجرایی ساخت فرودگاه گناباد از سال ۱۳۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۳ فقط باند خاکی آن اجرا شد و از آن زمان تا ابتدای سال ۱۳۹۵ بتن ریزی و تکمیل پهنای باند فرودگاه به اتمام رسید.
مرحله دوم ساخت فرودگاه گناباد شامل پایانه آن نیز تیر ماه ۱۳۹۴ از طریق مناقصه به پیمانکار واگذار شد و از شهریور ماه این سال گودبرداری، بتن ریزی و فوندانسیون سالن فرودگاه انجام شد.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای دو فرودگاه در مشهد و سبزوار است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.