چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱

امیری: توجه به اصلاح ساختار از مهمترین ویژگی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ است

امیری

معاون پارلمانی رییس جمهوری توجه به اصلاحات ساختاری را از مهمترین ویژگی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ ذکر کرد و گفت: امیدواریم مجلس محترم به نحوی آن را بررسی کنند که قبل از اتمام سال دولت بتواند بخشنامه‌ها و آئین نامه‌های بودجه را آماده کند تا از ابتدای سال ۱۴۰۰کشور با بودجه جدید اداره شود.

قدس آنلاین: «حسینعلی امیری» امروز  در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ صبح امروز و زودتر از موعد مقرر تقدیم مجلس شد. طبق آیین نامه داخلی مجلس وقتی بودجه اعلام وصول می‌شود باید در اختیار نمایندگان قرار گرفته و به کمیسیون تلفیق ارجاع ‌شود و مراحل قانونی آن طی شود.

وی افزود: امسال خوشبختانه با تاکیدات رئیس‌جمهور لایحه بودجه ۱۴۰۰ زودتر از موعد مقرر تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. امیدواریم مجلس محترم به نحوی آن را بررسی کنند که قبل از اتمام سال دولت بتواند بخشنامه‌ها و آئین نامه‌های بودجه را آماده کند تا از ابتدای سال ۱۴۰۰کشور با بودجه جدید اداره شود.

امیری لایحه بودجه و قانون بودجه را مهمترین سند مالی کشور عنوان کرد و گفت: وابستگی بودجه به نفت از منظر هزینه‌های جاری، کم شده است و بودجه نظام سلامت افزایش یافته است. با شیوع کرونا اعتبارات قابل توجهی برای بخش سلامت در نظر گرفته شده است و اقتصاد مقاومتی هم در لایحه بودجه پررنگ است. علاوه بر آن حمایت از صادرات غیر نفتی نیز جایگاه برجسته ای در بودجه ۱۴۰۰دارد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری صبح امروز هم به ایرنا گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور منابع و مصارف عمومی، بودجه شرکت‌های دولتی و بودجه‌های اختصاصی دستگاه‌ها به ضمیمه ماده واحده بودجه پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه نامه رییس جمهوری به رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه ۱۷ مجلد پیوست بودجه ارسال شده است، توجه به اصلاحات ساختاری، معیشت، سلامت، حمایت از تولید و اشتغال، توسعه صادرات غیرنفتی و تاکید بر حوزه‌های دانش‌بنیان از نکات برجسته لایحه بودجه ۱۴۰۰ ذکر کرد.

 به گفته امیری سقف بودجه کل کشور ۲۴ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۷۸میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال یعنی حدود ۲۴۰۰هزار میلیارد تومان است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.