دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

مدیر عامل موسسه خیریه بوستان شکوه مهر :

160 کودک بی سرپرست به خانواده جایگزین تحویل داده شده اند 

کودک بی سرپرست

یکی از سیاستهای مهم موسسه خیریه بوستان شکوه مهر، پرورش فرزندان در خانواده است که با این هدف تا کنون حدود 160 نفر از این فرزندان به خانواده جایگزین تحویل داده شده اند.

به گزارش قدس آنلاین ، محمد هادی اشرافی بجستانی  اظهار داشت: موسسه خیریه بوستان شکوه مهر یک موسسه غیرانتفاعی با هدف کمک به کودکان بی سرپرست در مشهد است که هم کودکان بی سرپرست سالم و هم کم توان ذهنی را تحت پوشش دارد؛ بوستان شکوه مهر به عنوان یکی از بزرگترین موسسات خیریه توانبخشی-حمایتی سطح کشور است که در 11آسایشگاه و خانه فرزندان به صورت شبانه روزی به این فرزندان ارائه خدمات می دهد . 
مدیر عامل موسسه خیریه بوستان شکوه مهر گفت : این موسسه در شاخه توانبخشی در4واحد فعالیت دارد که شامل آسایشگاه مهر پناهندگان ضامن آهو( معلولین ذهنی شدید حمایت پذیر)70نفر، آسایشگاه شهید بهشتی ( معلولین ذهنی متوسط آموزش پذیر و تربیت پذیر )170نفر، خانه کوچک پناهگاهی شکوه مهر( بچه های مرزی دارای معلولیت ذهنی خفیف )17نفر و امور خانواده ها(حمایت از 2000خانواده دارای معلول سطح شهر در امورخانواده ها) که جدیداً به مرکز مثبت زندگی تغییر نام و فعالیت داده است.  
اشرافی افزود : موسسه خیریه بوستان شکوه مهردر شاخه حمایتی در 5 مرکز فعالیت دارد که شامل مرکز قرنطینه(ورودی فرزندان بی سرپرست زیر6 سال استان خراسان) با ظرفیت مدیر50نفر،بچه های سالم بی سرپرست2تا6 سال در2مرکز دختر و پسر هرکدام با ظرفیت 15 نفر ، بچه های 6تا12سال با ظرفیت 20نفر و بچه های 12تا18سال نیز با ظرفیت 20نفر می باشد . 
وی بیان کرد: یکی از سیاستهای مهم موسسه خیریه بوستان شکوه مهر، پرورش فرزندان در خانواده است که با این هدف تا کنون حدود 160 نفر از این فرزندان به خانواده جایگزین تحویل داده شده اند و از طریق واحد امداد بگیران هزینه های آنها توسط موسسه جهت نگهداری تامین می شود . 143 نفر از این عزیزان نیز از طریق کمک ها و حمایت های موسسه  ازدواج کرده و مستقل شده اند . 
اشرافی اشاره کرد: موسسه خیریه بوستان شکوه مهر تنها موسسه خیریه ای می باشد که از طرف دانشگاه جامع علمی- کاربردی مجوز فعالیت آموزشی در حوزه دانشگاهی را تحت عنوان مرکز خدمات آموزشی علوم بهزیستی شکوه مهر با ظرفیت 2000دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته های مرتبط با بهزیستی دارد .
مدیر عامل موسسه خیریه بوستان شکوه مهر در پایان افزود: هزینه های مربوط به اداره این نوع مراکز از طریق مشارکتهای مردمی تامین می شود و با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسمات و بازارچه های خیریه و بازدید خیرین از موسسه و افزایش هزینه ها ، امیدواریم خیرین همچون گذشته فرزندان شکوه مهر را فراموش نکنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.