چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷

رییس سازمان جهادکشاورزی استان یزد:

کشت توام در گلخانه های استان ضروری است

کشت گلخانه

یزد - رییس سازمان جهادکشاورزی استان یزد گفت: جهت افزایش بازده اقتصادی گلخانه باید به سراغ کشت توام و چند کشتی در گلخانه ها برویم.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی اشکذر، سجادی پور در بازدید از گلخانه ای در شهرستان اشکذر اظهارداشت: تولیدات گلخانه ای از نظر اقتصادی و ایجاد اشتغال از جایگاه بسیار مناسبی در این شهرستان برخوردار است و  با توجه  به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود تولید محصولات گلخانه ای به سرعت افزایش یافته است بطوری که سطح زیرکشت گلخانه های اشکذر بالغ بر ۵۳۰ هکتار  با بیش از ۱۵۰ هزارتن تولید است .
وی افزود: هر گلخانه دار باید حداقل دو یا چند نوع محصول کشت نماید و از تک کشتی پرهیز نماید تا اگر یکی از محصولات در آن فصل از قیمت خوبی برخوردار نبود محصول دیگر جبران قیمتی نماید وقطعا این امر ریسک قیمتی را کاهش داده و سبب می شود بازده اقتصادی این فعالیت افزایش یابد.
سجادی پورگفت : کشت انواع جدیدی از محصولات باغبانی نظیر انواع میوه های گرمسیری مانند آناناس، پاپایا و موز، در شرایط گلخانه ای نیز به ترکیب کشت گلخانه ای استان اضافه شده و امیدواریم تنوع بخشی به کشتهای گلخانه ای موجب رونق بیشتر کشت های گلخانه ای و افزایش بازدهی گلخانه در استان گردد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.