جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲

اظهارنظر رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره کارایی واکسن کرونا بومی

حسینعلی شهریاری

رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: واکسن کرونا بومی که در ایران در حال تولید است به طور قطع از تمام واکسن‌هایی که در دنیا ساخته شده است کارآیی بیشتری خواهد داشت.

به گزارش قدس آنلاین؛ هجدهمین آیین پویش ره سلامت و افتتاح پروژه ICERP تجهیزات خریداری شده از محل تسهیلات بانک جهانی، دیروز با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، المنظری مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و تنی چند از معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت در این وزارتخانه برگزار شد.

حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در این آیین ضمن تشکر از تلاش کادر بهداشت و درمان در مبارزه با کرونا با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ نفر از عزیزان کادر درمان ما در این دوران جان خود را از دست دادند، گفت: جمهوری اسلامی ایران با این جنگ ویروسی که همچون دوران دفاع مقدس بود توانست روی پای خود بایستد و امروز خوشبختانه در بسیاری از زمینه‌ها خودکفا شده ایم و حتی توان صادرات به کشورهای نیازمند را هم داریم.

وی به تولید واکسن در ایران اشاره و عنوان کرد: واکسن کرونایی که در ایران در حال تولید است قطعا از تمام واکسن‌هایی که در دنیا ساخته شده است کارآیی بیشتری خواهد داشت و طبق گقته وزیر بهداشت صادر کننده واکسن خواهیم بود.

۵۰ میلیون دلار برای جمهوری اسلامی ایران پولی نیست

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: بانک جهانی بعد از ۱۵ سال با وجود اینکه ما عضو این بانک هستیم، کار کوچکی انجام داد؛ ۵۰ میلیون دلار برای جمهوری اسلامی ایران پولی نیست. گلایه ما از سازمان‌های جهانی این است که علی رغم شعار دفاع از حقوق بشر در عمل اقدام نکرده و ما را تحریم می‌کنند.

شهریاری با بیان اینکه امیدواریم در مبارزه با بیماری کرونا سرافراز بیرون بیاییم، مطرح کرد: ما کشوری انقلابی و با تفکر انقلابی و ایدئولوژی اسلامی هستیم و دشمنان ما دست بردار نیستند، ما همه زمینه‌ها را باید آماده کنیم که اگر برنامه‌های دیگری هم داشتند موفق نشوند چرا که باور ما این است که ویروس کرونا دست ساخته بشر بود و ممکن است بعدها دوباره چنین مشکلاتی به وجود بیاورند.

وی در پایان گفت: امیدواریم اقدامات جوانان نخبه و دانشمند ما در شرکت‌های دانش بنیان همان طور که تاکنون کارهای زیادی انجام داده اند و ما را در چند ماه اولیه از خارج بی نیاز کرده اند، ادامه داشته باشد؛ از رهبر معظم انقلاب تشکر می‌کنم که پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کردند و همچنین از ستاد ملی مقابله با کرونا، رییس جمهور و وزارت بهداشت که همه پای کار بوده و خدمات خوبی ارائه دادند هم سپاسگزارم.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.