سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶

در نشست خبری مطرح شد،

از شرایط سخت تولید «نوروز رنگی» تا نشاندن لبخند رضایت بر لبان مخاطبان

صبا کریمی

نوروز رنگی

نویسنده و کارگردان سریال «نوروز رنگی» اظهار کرد: این سریال در شرایط دشواری ساخته شد و در طول ساخت آن با مشکلات زیادی مواجه بودیم اما خوشحالم که امروز می بینیم تا این حد مورد رضایت مردم واقع شده است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر قدس آنلاین، نشست خبری سریال «نوروز رنگی» حضور علیرضا مسعودی نویسنده و کارگردان، سیدمحمدمهدی مرتضوی مدیرتولید، رابعه اسکویی و محمد اسلامی بازیگر امروز ۱۷ فروردین ماه در مجموعه روابط عمومی صدا و سیما برگزار شد.

علیرضا مسعودی در ابتدای صحبت های خود درباره روند تولید این سریال گفت: اواخر فرودین سال گذشته فیلمنامه این سریال را نوشتم و تقریباً اوایل تیرماه پیش تولید شروع شد و از ۲۱ مهرماه نیز تصویربرداری را آغاز کردیم.

وی در ادامه با اشاره به این که در تولید این پروژه با سختی های بیشماری روبرو بودیم، گفت: یکی از مهمترین مسائلی که با آن روبرو بودیم پیدا کردن لوکیشن هایی بود که به سال های دهه ۶۰ نزدیک باشد و هرجا دوربین را برمی گرداندیم یک نشان و المانی از شرایط فعلی به چشم می خورد و همین کار ما را بسیار سخت می کرد.

همه گروه تولید درگیر کرونا شدند

مسعودی تاکید کرد: از طرفی دیگر بیماری کرونا کار را بسیار مشکل کرده بود و اولین کسی که در گروه تولید به بیماری کرونا دچار شد، خانم اسکویی بود که خوشبختانه پس از ۱۰ روز تست ایشان منفی شد، اما دقیقاً دو هفته بعد همه بچه های گروه کرونا گرفتند. مدیر تولید سریال شرایط بسیار وخیمی و دو هفته کل گروه در قرنطینه بودند و شرابط بسبیار سختی داشتیم.

تلاش کردم واقعیت های آن سال ها را به تصویر بکشم

این نویسنده و کارگردان با اشاره به بازخوردی که از مردم درباره این سریال در مشهد داشته و تماس های تلفنی که از مخاطبان دریافت کرده، گفت: خدا را شاکرم که مردم خیلی از این مجموعه راضی بودند و من تمام تلاشم را کردم که هرآنچه که واقعیت است را بدون هیچ اغراقی و با سادگی و دوست داشتنی که در آن زمان وجود داشت به تصویر بکشم و طبیعتاً هرآنچه از دل برآید بردل می نشیند.

وی در ادامه درباره ساخت سریال فراتر از پایتخت تهران نیز عنوان کرد: این کار هم باعث اشتغالزایی می‌شود و هم هنرمندانی که در آن شهرها استعدادی دارند دیده می‌شوند.

مسعودی درباره رقابت سریال‌های نوروزی عنوان کرد: من برخی از قسمت‌های «نون.خ» و «گاندو» و حتی «همبازی» را دیده‌ام. همه کارگردانان دوستان ما هستند همه ما یک هدف داریم که سرگرمی مردم است. اینکه بتوانیم دل مردم را شاد کنیم و اگر پای فیلم و سریال ما می‌نشینند راضی باشند.

وی درباره همکاری مردم مشهد در ساخت سریال نیز گفت: تعداد گروه ما حدود ۶۰ نفر بود و برخی همسایه‌ها کلی کمک می‌کردند و تمام تلاش شان این بود که ما در آرامش باشیم.

وی یادآور شد: خوشحالم که مردم این سریال را بسیار دوست داشتند و در این یک ساعتی که با مردم صحبت کردیم همه راضی بودند.

مقاومت هایی نسبت به ساخت این سریال در مشهد وجود داشت

در ادامه این نشست، مرتضوی تاکید کرد: از اردیبهشت سال گذشته که تولید پروژه جدی شد قرار بود کار در مشهد باشد اما مقاومت هایی از سوی تهیه کننده و سازمان نسبت به این مسئله وجود داشت. هم به دلیل کرونا و هم استرسی که بازیگران از کار در شهرستان ها و استان های دیگر داشتند و طبیعتاً حاضر نبودند در شهرستان ها حضور پیدا کنند اما آقای مسعودی می دانست و اصرار داشت که این سریال باید در مشهد تولید شود.

مدیرتولید «نوروز رنگی» تصریح کرد: شرایط تولید این سریال واقعا جالب است. ما نزدیک به ۱۲۰۰_ ۱۳۰۰ نفر از علاقمندان به تئاتر وهنرمندان مشهدی را  دیدیم و از همه آنها تست گرفتیم تا به بازیگرانی رسیدیم که امروز در این مجموعه می بینید و همه افرادی که در این سریال بازی می کنند در تست دیده شدند. اگر امروز می بینید که همه بازیگران در کار می درخشند این در واقع یک نگاه کلی به بچه های مشهد است و استعدادهای آنها را به نمایش گذاشته است.

مرتضوی تاکید کرد: دو سه مرحله پیش تولید داشتیم و چندین سفر به مشهد رفتیم تا لوکیشن ها را انتخاب کنیم که کار بسیار سختی بود. شما تصور کنید که همه مردم ماسک داشتند و در سکانس هایی که جمعیت بسیار است چطور باید این صحنه ها را می گرفتیم یا سکانس هایی در صحن مطهر امام رضا(ع) داشتیم که باید مملو از جمعیت می بود و این مسئله بود که چطور باید مردم را بدون ماسک به این صحنه ها بفرستیم که در نهایت از پس اینها با توکل و توسل به حضرت رضا(ع) برآمدیم و حضرت بسیار به کمک کرد.

وی گفت: نکته دیگر این که بخشی از رفت و آمدهای ما با وضعیت قرمز کرونایی مشهد همزمان شد و در برهه ای مدیر تصویربرداری و صدابرداری درگیر کرونا شدند. از طرفی تامین امنیت آن قسمت از شهر مشهد که تصویربرداری در آن صورت می گرفت کار سختی بود و حضور افراد غیربومی آنجا مشکل ایجاد می کرد اما الحمدلله بدون مشکلی انجام شد و اتفاقاً با مهمان نوازی خوبی هم روبرو شدیم.

مرتضوی ادامه داد: در پس تولید هم یک تیم چند نفره درگیر پروژه شدند و هنوز هم مشغول کار هستند و برای دو قسمت نهایی در حال ساخت موسیقی هستیم.

برایم جالب است که حتی یک انتقاد هم نداشتیم

وی با اشاره به بازخوردهای خوبی که از فضای مجازی گرفته، گفت: خوشبختانه در فضای مجازی و صفحه سریال و صفحات مجازی دوستان بازیگر شاهد علاقه و نظرات مثبت مردم بودیم اما امروز بازخورد واقعی و حقیقی را گرفتیم و حال همه ما خوب شد و خستگی و سختی ها از بین رفت. واقعیت این است که من این حجم از محبت مردم را باور نمی کردم و ما فکر می کردیم مخاطب ما فقط مشهدی ها باشند و برای ما جالب است که حتی یک انتقاد هم نداشتیم.

در ادامه رابعه اسکویی، بازیگر سریال «نوروز رنگی» درباره تجربه حضور در این مجموعه گفت: برای رسیدن به این نقش با آقای مسعودی خیلی صحبت کردیم و از تجربیات ایشان استفاده کردم.

این بازیگر در واکنش به تماس های مردمی گفت: تماس های امروز بسیار خوشحال کننده بود و از همه جای ایران با ما تماس می گرفتند و این برایم بسیار جالب بود و خدا را شاکرم که این سریال دیده شد.

خنداندن مردم کار مهمی است

به گفته اسکویی، اگر همه ما بازیگران دراین شرایط بازی می کنیم برای این است که بتوانیم اوقات خوبی را برای مردم فراهم کنیم و فراموش نکنیم که اگر بتوانیم مردم را بخندانیم کار بسیار مهمی انجام دادیم.

اسکویی با اشاره به سریال های نوروزی گفت: من پروژه های مناسبتی زیاد انجام داده ام و به نظرم این سریال ها بسیار جذاب هستند و در بین مردم خیلی طرفدار دارند و به نظرم مخاطبان به نسبت سریال های معمولی آنها را بیشتر دنبال می کنند و بسیار هم دیده می شود.

در ادامه محمد اسلامی، بازیگر دیگر این مجموعه گفت: باعث افتخارم بود که در این پروژه حضور داشتم. به قدری از طرف  مردم نظرات مثبت دریافت کردیم که اتفاق بی نظیری است. از تمام استان های ایران پیام داشتیم و چه خوب است که علی مسعودی سال های دهه شصت را به زیبایی زنده کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.