شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳

نتایج استراتژیک پیروزی مقاومت در جنگ غزه/ حماس: سازشکاران قبل از عادی‌سازی با دشمن اشغالگر باید ۱۰۰ بار فکر کنند

احمد عبدالهادی

نماینده جنبش حماس در لبنان با اشاره به پیروزی قاطع مقاومت در جنگ اخیر با دشمن اشغالگر به شاخص‌های متمایزکننده این نبرد با جنگ‌های مشابه قبلی اشاره کرد.

قدس آنلاین: «احمد عبدالهادی» نماینده جنبش حماس فلسطین در لبنان طی گفتگویی با پایگاه خبری العهد درباره درگیری‌های اخیر در فلسطین اشغالی و تجاوزات رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه غزه و پاسخ‌های قاطع موشکی مقاومت اظهار داشت که این جنگ دارای یک سری ویژگی‌ها و ماهیت استراتژیک است که آن را از نبردهای پیشین در سال‌های 2008 و 2012 و 2014 متمایز می‌کند.

نماینده حماس در لبنان افزود، اولین ویژگی متمایز کننده این جنگ از جنگ‌های قبلی این است که مردم فلسطین را در همه جغرافیای این سرزمین از غزه و کرانه باختری تا قدس و مناطق اشغالی 1948 در یک نقشه مقاومت ملی فوق‌العاده متحد کرد؛ زیرا زمانی که مقاومت در غزه با سلاح های خود در مقابل دشمن ایستاده بود فلسطینیان در کرانه باختری و قدس اشغالی و مناطق 1948 با انقلاب ملی از مقاومت در غزه حمایت می کردند.

احمد عبدالهادی گفت ،همچنین یکی دیگر از شاخص‌های متمایز این جنگ مربوط به قدس است؛ زیرا در نبردهای قبلی مقاومت برای دفاع از نوار غزه در برابر دشمن ایستاد اما عنوان این جنگ دفاع از قدس و مسجد الاقصی بود که نماد مقاومت ملی و جهانی شد.

این مقام حماس تصریح کرد که علاوه بر آن یک واقعیت مشخص در این جنگ وجود داشت آن هم این بود که این بار مقاومت ابتکار عمل را در دست گرفت و نه دشمن صهیونیستی، و مقاومت صرفاً در موضع دفاعی قرار نداشت. مقاومت فلسطین در این جنگ می دانست که چه باید بکند و تصمیم به پیروزی در قدس گرفته بود و بنابراین تل آویو و سایر شهرهای اسرائیلی را موشک باران کرد.

وی ادامه داد، مقاومت این نبرد را عالمانه و با زیرکی انجام داد و توانایی‌های خود را به گونه‌ای به نمایش گذاشت که موجب تعجب و غافلگیری دشمن شد و اگر نبرد از این هم طولانی تر می‌شد قطعاً با غافلگیری‌های بیشتری برای دشمن همراه بود.

جنبش حماس در لبنان تاکید کرد، علاوه بر همه اینها جنگ اخیر غزه دارای نتایج استراتژیک بسیار بزرگ و دستاوردهای زیادی برای مردم فلسطین است:

- در وهله نخست این جنگ ماهیت درگیری و جهت‌گیری آن با دشمن را تغییر داد و ما در مسیر آزادی و پیروزی حرکت کردیم که به زودی محقق خواهد شد. بعد از اینکه فرزندان ملت فلسطین و امت اسلامی تا حدودی امید خود را از دست داده بودند اما این جنگ همه امیدها را برای آزادی فلسطین زنده کرد؛ زیرا مقاومت در این جنگ گام های بزرگی در مسیر پیروزی برداشت. امروز دشمن از هر نظر متزلزل و بحران زده است و چنین جنگی از سال 1948 تاکنون اتفاق نیفتاده بود. این جنگ همچنین استراتژی جدیدی برای مقابله با دشمن در مرحله آینده تنظیم کرد.

- در وهله بعدی این جنگ یک تأثیر استراتژیک مهم و حساس در منطقه دارد به ویژه برای رژیم‌های عربی در حوزه خلیج فارس که متمایل به عادی سازی با رژیم اشغالگر هستند ؛ زیرا ثابت شد دشمنی که این کشورهای عربی می‌خواهند به آن پناه ببرند سست‌تر از خانه عنکبوت است. بنابراین رژیم های سازشکار قبل از اینکه هر قدمی در مسیر عادی سازی با دشمن اشغالگر بر دارند باید 100 بار فکر کنند و این جنگ معادلاتی را در منطقه تحمیل کرد که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

احمد عبدالهادی تاکید کرد، در این مرحله همچنین محور مقاومت که در جبهه های مختلف به پیروزی های قاطع رسیده قدرت خود را افزایش داده و در مقابله با پروژه آمریکایی- صهیونیستی در منطقه بیش از پیش جدی و قدرتمند است.

وی همچنین به تاثیر این پیروزی بر برخی کشورهای اروپایی و غربی که مقاومت را متهم به تروریسم می‌کنند اشاره و اعلام کرد این کشورها باید هزاران بار در محاسبات خود تجدید نظر کنند، چرا که فهمیدند این مقاومت بود که به عنوان یک قدرت بزرگ در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی ایستاد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.