سه‌شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰

فراخوان دومین جشنواره ادبی «فلسطین» منتشر شد

شعر فلسطین

انجمن قلم ایران فراخوان دومین دوره جشنواره ادبی فلسطین را منتشر کرد. پایان مردادماه آخرین فرصت ارسال اثر و شرکت در این دوره جایزه اعلام شده است.

به گزارش قدس آنلاین، انجمن قلم ایران فراخوان دومین جشنواره ادبی فلسطین را منتشر کرد. در بخش‌هایی از این فراخوان با اشاره به کلام امام خمینی(ره) درباره ضرورت توجه به موضوع فلسطین آمده است:  «اصولاً این تکلیف همه مسلمین است که قدس را آزاد کنند و شر این جرثومه فساد را از سر بلاد اسلامی قطع کنند.»

فلسطین، قبله اول مسلمین جهان و نماد وحدت، عزت و مقاومت اسلامی است. آرمان آزادسازی قدس، آرمانی اسلامی، انسانی و جهانی است. از همین رو رسالت امروز ما و همه آزادی خواهان جهان هم صدایی و هم نوایی با ملت مظلوم فلسطین در راه آزادسازی قدس شریف است. هم‌صدایی و هم‌سنگری با ملت راست قامتی که با قدرت ایمان، هفتاد سال در برابر رژیم نژادپرست و متجاوز صهیونیستی مقاومت کرده‌اند.

تأسیس جشنواره ادبی فلسطین که یک جشنواره مردمی و غیردولتی و از زیرشاخه‌های جایزه جهانی فلسطین است، راهکاری فرهنگی برای تحقق این مهم است. هدف غایی و نهایی از برگزاری این جشنواره شناسایی و معرفی برترین و جدیدترین آثار ادبی منتشرشده شاعران، نویسندگان، پژوهشگران و ناشران ایرانی با موضوع فلسطین، مقاومت و آزادی قدس شریف است.

در دومین دورۀ جشنوارۀ ادبی فلسطین، برترین آثار تولید شده با موضوع فلسطین، مقاومت و آرمان آزادی سازی قدس شریف که پیش از این چاپ و منتشر نشده‌اند، بررسی و انتخاب خواهند شد. در این جایزه، آثار در شاخه‌های زیر بررسی و داوری می‌شوند:

داستان و شعر بزرگسال
داستان و شعر کودک
داستان‌های کوتاه (داستانک)
رمان
پژوهش(در قالب مقاله و کتاب)
نثر ادبی(قطعات ادبی)

علاقه‌مندان به شرکت در «دومین جشنواره ادبی فلسطین» می‌توانند آثار خود را حداکثر تا پایان مردادماه سال جاری با ذکر مشخصات کامل (شامل: نام، نام خانوادگی، کد ملی، سن، تحصیلات، نشانی کامل پستی، ایمیل، تلفن منزل و همراه) به نشانی الکترونیکی انجمن قلم به آدرس http://anjomanghalam@gmail.com/ ارسال کنند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.