یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان :

تعداد مبتلایان بدحال کرونا در گلستان همچنان افزایشی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که با وجود کاهش ۵۱ نفره بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد با وضعیت وخیم و بدحال مبتلا به این ویروس در گلستان افزایشی است.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالرضا فاضل اظهار داشت: در حال حاضر حال ۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گلستان وخیم است که پنج نفر بیشتر از روز گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر آمار بستری‌ افراد مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه گلستان امروز نسبت روز گذشته با چهار نفر کاهش به ۲۰۲ نفر رسید.

وی یادآور شد: همچنین تعداد بیماران کرونایی بستری در گلستان از هزار و ۳۷۹ نفر در روز گذشته به هزار و ۳۲۸ نفر کاهش یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: وضعیت شیوع کرونا در  بندرگز، بندرترکمن، گمیشان، گرگان، آق‌قلا، آزادشهر، گنبدکاووس و کلاله قرمز و در کردکوی، علی‌آبادکتول، رامیان، مینودشت، گالیکش و مراوه‌تپه نارنجی است.

فاضل تاکید کرد: تا روز گذشته حدود ۵۴۵ هزار دُز واکسن در استان تزریق شده که ۴۲۸ هزار دُز در نوبت اول و ۱۲۷ هزار دُز در نوبت دوم بود.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن شاخص بستری افراد مبتلا به کرونا در گلستان از حدود ۱۱ نفر در هفته قبل به ۶ نفر در هر صدهزار نفر جمعیت در امروز رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همچنان بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، شرکت نکردن در تجمعات و ازدحام‌ها و شستن دست‌ها به صورت مداوم تاکید کرد و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵۷ نفر به صورت سرپایی داروی رمدسیویر دریافت کردند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.