دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲

آغاز واکسیناسیون کرونای مادران باردار در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

بزرگترین مرکز واکسیناسیون کرونا در شرق کشور

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از انجام واکسیناسیون مادران باردار در مناطق زیر پوشش دانشگاه خبر داد و گفت: بر این اساس در پایگاه‌های واکسیناسیون، مادران باردار پس از ویزیت توسط پزشک با توجه به سن بارداری زیر پوشش قرار می‌گیرند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر امیررضا صالح مقدم اظهار کرد: تا کنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از ساکنان مناطق زیر پوشش دانشگاه، تحت واکسیناسیون کرونا قرار گرفته‌اند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر برنامه واکسیناسیون در مناطق زیر پوشش دانشگاه ویژه افراد بالای ۴۵ سال و در مناطق حاشیه شهر مشهد برای افراد بالای ۴۰ سال در حال اجراست، خاطرنشان کرد: علاوه بر این تمامی مدافعان سلامت شاغل در مراکز درمانی، شاغلین برخی گروه‌های شغلی و بیماران خاص بر اساس برنامه ابلاغی وزارت بهداشت زیرپوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون متناسب با واکسن‌های تحویلی از سوی وزارت بهداشت انجام می‌شود، تصریح کرد: در برخی از مواقع ممکن است به دلیل وقفه در ارسال واکسن، روند واکسیناسیون یک یا دو روز انجام نشود که قرار است به‌زودی ضمن رفع این موضوع، سهمیه بیشتری به مشهد اختصاص یابد.

صالح مقدم از انجام واکسیناسیون مادران باردار در مناطق زیر پوشش دانشگاه خبر داد و بیان کرد: بر این اساس در پایگاه‌های واکسیناسیون، مادران باردار پس از ویزیت توسط پزشک با توجه به سن بارداری زیر پوشش قرار می‌گیرند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: تمامی گروه‌های هدف و مادران باردار می‌توانند اطلاعات مربوط به پایگاه‌های واکسیناسیون را از مرکز پاسخگویی ۱۹۱ دریافت کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.