دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷

بیماران تحت نظر کرونایی در اردبیل به یک هزار و ۹۰ بیمار رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۱۱ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش قدس آنلاین، شهرام حبیب‌زاده  گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۱۱ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

وی افزود: مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول و دوم نیز ۴۰۵ هزار و ۱۶۹ واکسن بوده است که از این تعداد ۲۹۷ هزار و ۷۹۷ واکسن مربوط به نوبت اول و ۱۰۷ هزار و ۳۷۲ واکسن مربوط به نوبت دوم می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۹۰ بیمار تحت نظر هستند،  ادامه داد: همچنین ۱۵۵ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۸۱۴ نفر است که از این تعداد ۱۲۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU قرار دارند.

به گفته وی، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، بیله‌سوار، گرمی، مشگین‌شهر، سرعین و خلخال در وضعیت قرمز و شهرستان‌های اصلاندوز،  نمین،  نیر و کوثر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

منیع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.