پلنگ

کل اخبار:39

 • شکار پلنگ ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۱:۳۱

  به ضرب گلوله؛

  یک قلاده پلنگ ایرانی در سمنان تلف شد/ضاربان شناسایی می شوند

  سمنان- مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان سمنان از تلف شدن یک قلاده پلنگ ایرانی سه‌ساله در منطقه توران استان سمنان به ضرب گلوله خبر داد و گفت: با پیگیری مقام قضایی و ماموران نیروی انتظامی ضارب یا ضاربان در کوتاه ترین زمان ممکن دستگیر خواهند شد.

 • کراپ‌شده - محیط بان مازندرانی ۱۳۹۵-۰۸-۱۳ ۰۹:۵۶

  ۲۵سال محیط بانی در سرزمین شمالی

  روزگارم در چرخه انقراض و بقا می گذرد

  قدس آنلاین - ساری - حسین احمدی: هکتارها جنگل و کوه و بیابان را که پشت سر می گذاریم و از زادگاه مرال و خرس و پلنگ و قرقاول که دیدن می کنیم، یادتان در ما، جان می گیرد.

 • بلت ۱۳۹۵-۰۱-۱۹ ۲۱:۱۵

  عکس/ پلنگ را پیدا کنید

  اگر شما قصد عبور از این جنگل را دارید باید بدانید که خطر بزرگی در کمین شماست. دو پلنگ در میان شاخه های انبوه درختان پنهان شده‌اند، آیا می توانید آنها را ببینید.

 • مدیر کل حفاظت محیط زیست ۱۳۹۴-۱۱-۱۳ ۱۷:۳۲

  مدیر کل حفاظت از محیط زیست لرستان خبر داد:

  پلنگ در زیستگاه خود جان اسب مادیان را گرفت

  قدس آنلاین - لرستان: مدیر کل حفاظت محیط زیست به همراه تعدادی از محیط بانان از زیستگاه پلنگ در منطقه چم سنگر بازدید نمود.

 • پلنگ  ۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۰۹:۴۰

  فیلم/ گیر کردن سر پلنگ در ظرف آهنی

  یک قلاده پلنگ در شهر «راجستان» در شمال هند، هنگام خوردن آب از نوعی ظرف محلی به دردسر افتاد و با سر گیر کرده در ظرف، راهی کوچه و خیابان شد.

 • پوست پلنگ ۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۴:۰۴

  شکارچی پلنگ در دام مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

  قدس آنلاین : مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری یک شکارچی غیر مجاز و ضبط پوست یک قلاده پلنگ از وی خبرداد.

 • مدرسه ۱۳۹۴-۰۵-۰۶ ۱۷:۲۸

  فیلم/ پلنگ در مدرسه

  ورود یک قلاده پلنگ به مدرسه ای در شهر چیکماگلور در جنوب هند ، سه مجروح بر جا گذاشت. مسئولان مدرسه پس از اطلاع از وجود این حیوان وحشی برای حفظ جان دانش آموزان کلاس های درس را تعطیل کردند و با تلاش فراوان توانستند پلنگ را در یکی از کلاس ها حبس کنند. نیروهای محیط بان با حضور در مدرسه ، پلنگ وحشت زده را که در زیر میز پنهان شده بود بیهوش کرده و به حیات وحش منتقل کردند.

 • پلنگ ۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۱۶:۵۲

  خدارحمی اعلام کرد:

  پلنگ جزء گونه‌های در معرض تهدید کهگیلویه و بویراحمد

  معاون محیط زیست طبیعی اداره کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: پلنگ در این استان به‌صورت محلی جزء گونه‌های در معرض تهدید است.

 • فیلم/ گونه کمیاب پلنگ برفی ۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۱۶:۵۵

  فیلم/ گونه کمیاب پلنگ برفی

  زمان: 00:40

  این فیلم یک پلنگ برفی در کوه‌های استان «چینگهای» در چین را نشان می دهد. این فیلم تنها فیلم گرفته شده از یک پلنگ برفی در هشت سال گذشته است. پلنگ برفی به ندرت توسط انسان دیده می‌شود و در لیست اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت در فهرست قرمز گونه‌های تهدید شده قرار گرفته است.