سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶

کشف بالغ بر یک درصد کل ذخایر معدنی استان در سال ۹۶

سیستان و بلوچستان

زاهدان - رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت : بالغ بر یک درصد کل ذخایر کشف شده استان در سال ۹۶ صورت پذیرفته است.

به گزارش‌ قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نادر میرشکار اظهار داشت: ذخیره کلی مواد معدنی کشف شده در استان بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن می باشد که از این میزان بالغ بر  ۶۸۳  میلیون تن دارای پروانه   بهره برداری و  ۴۱۰   میلیون تن شناسایی شده جهت واگذاری به سرمایه گذاران جهت بهره برداری می باشد.

وی افزود: مهمترین مواد معدنی استان عبارتند از شن و ماسه- خاک رس- آهک و مارن- لوماشل- شیل و ماسه سنگ –انواع سنگ لاشه - پوزولان-کائولن – گچ خاکی (مصالح ساختمانی)، گرانیت- مرمر- تراورتن- تراکیت - سنگ چینی- مرمریت (سنگهای تزئینی و نما )، آنتیموان – کرومیت – منگنز –مس – آهن – تیتانیوم (مواد معدنی فلزی) و منیزیت - سیلیس - گل سفید – تالک – خاک صنعتی – زئولیت – کلسیت - گارنت (مواد معدنی غیر فلزی) هستند.

وی تصریح کرد : ذخیره کلی مواد معدنی کشف شده در استان بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن می باشد که از این میزان مقدار یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن مربوط ذخایر کشف شده در سال ۹۶ که معادل بالغ بر یک درصد از ذخایر کل مواد معدنی کشف شده می باشد.

میرشکار افزود: از کل میزان ذخیره کشف شده در سال ۹۶، مواد معدنی فلزی ۳۹ درصد، مواد معدنی غیرفلزی ۱۱.۵ درصد، مواد معدنی سنگ های تزئینی و نما ۲۵ درصد و مواد معدنی مصالح ساختمانی ۲۴.۵ درصد را شامل می شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.