یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰

استاندار اصفهان:

دستگاه‌های اجرایی نباید در مقابل فضای مجازی مخرب، ساکت و منفعل باشند

استانداری اصفهان

اصفهان- استاندار اصفهان گفت: دستگاه‌های اجرایی باید آسیب ها و ظرفیت‌های فضای مجازی را با ظرافت خاصی مشاهده کنند تا بتوانند در مقابل هجمه های دشمنان نه به صورت منفعلانه بلکه به صورت فرافعال اقدام کنند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی، از عدم حضور برخی از اعضا و حضور نیابتی در جلسه انتقاد کرد و افزود: موضوع فرهنگ یکی از اساسی ترین مسائل جامعه بشمار می رود و عدم حضور مدیران در این شورا قابل توجیه نیست و از نظر بی نظمی و نداشتن اهتمام به امور فرهنگی محکوم و خلاف مقررات اداری می باشد و با صراحت اعلام می کنم که در صورت تکرار برخورد لازم صورت خواهد گرفت.
استانداراصفهان با بیان اینکه مسائل فرهنگی مجرد و مجزا از دیگر مسائل نیست، افزود: بخش عمده ای از مسائل فرهنگی منبعث از مسائل اقتصادی و اجتماعی است و ناهنجاری ها و نارضایتی ها در بخش های دیگر در مباحث فرهنگی خود را نشان می دهد.
مهرعلیزاده با بیان اینکه ناگزیر هستیم در خصوص شاخص های فرهنگ عمومی بررسی و آسیب شناسی لازم صورت گیرد، اظهارداشت: باید در خصوص احصای شاخص های شورای فرهنگ عمومی و اجرای عملیاتی آن در دبیرخانه برنامه ریزی درستی صورت گیرد.
محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی علیرغم سابقه ی چند دهه ای هنور نتوانسته برخی مسائل عمومی و شناخته شده را نیز عملیاتی نماید، تصریح کرد: باید برنامه های مختلف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ایجاد و پیگیری شود و هنر این مجموعه در اجرا و عملیاتی کردن این برنامه ها خواهد بود.
وی با اشاره به تدوین شناسنامه ی فرهنگی اصفهان توسط شهرداری، اظهارداشت: دستگاه های اجرایی باید از این مطالعات برای برنامه ریزی های خود بهره مند شوند و برنامه های این رصد خانه باید با قوت تمام پیش رود و مسائل فرهنگی و اجتماعی به شکل عملیاتی رصد شود.
محسن مهرعلیزاده به لزوم توجه به فضای مجازی اشاره کرد و افزود: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است و این نشان می دهد که این مقوله به حدی اهمیت دارد که پرداختن به آن و موفقیت فضای مجازی پرداختن به انقلاب اسلامی و موفقیت انقلاب است.
استانداراصفهان با بیان اینکه امروز دشمنان از طریق فضای مجازی تلاش می کنند که به انقلاب اسلامی ضربه وارد نمایند، افزود: باید کارگروه فضای مجازی تشکیل گردد و آسیب ها و ظرفیت های فضای مجازی با ظرافت خاصی دیده شود تا بتوانیم در مقابل هجمه های دشمنان نه به صورت منفعلانه بلکه به صورت فرافعال اقدام نماییم.
وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی نباید در مقابل فضای مجازی ساکت و صامت باشند و باید با ورود فعال در این فضا در جهت تبلیغ و اطلاع رسانی اقدامات و همچنین بررسی تحلیلی عملکرد دستگاه ها، کسب اطلاعات از فضاهای مجازی مخرب علیه خود و ریشه یابی آن اقدام کنند.
استانداراصفهان با تاکید بر اینکه دبیرخانه ی شورا باید موضوعات مهم و مؤثر را در دستورکار قرار دهد، افزود: سازمان های مردم نهاد می توانند همفکری لازم را داشته باشند و موضوعاتی از قبیل مصرف بهینه آب و ایجاد نشاط اجتماعی باید در جامعه نهادینه شود.
امام جمعه اصفهان نیز در این جلسه تاکید کرد: موضوعات مهم و ارزشمند باید برای طرح در این جلسه مورد توجه قرار گیرد.
آیت الله طباطبایی نژاد با انتقاد از عدم حضور مدیران و عدم اجرای برخی از مصوبات جلسات قبل، افزود: مصوبات شورا که بر عهده ی هر دستگاهی گذاشته می شود باید حتما اجرایی گردد و دستگاه ها باید نسبت به این امر تعهد لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.